Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,548,275 Liczba wejść:97,730
stat4u

Napisz do nas

Dnia 21 listopada 2019 roku, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, zorganizowane zostały spotkania z panią Anną Czerwińską–Rydel, autorką książek dla dzieci i młodzieży, twórczynią serii biograficznych powieści prezentujących losy znakomitych postaci m. in. ze świata literatury, nauki , kultury i sztuki, Kawalerem Orderu Uśmiechu. Autorka przedstawiła dzieciom i młodzieży niektóre sylwetki bohaterów swoich książek, na temat których ich wiedza była znikoma. Za przykład posłużyć może taka postać jak Jan Czochralski czy Irena Sendlerowa. Opowiadała również o procesie twórczym swoich dzieł, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii, dotyczących wiedzy i źródeł inspiracji do tematów, które podejmuje.

Nie zabrakło też rozmowy ze słuchaczami, w czasie której udzielała odpowiedzi na licznie zadawane pytania. Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość zakupienia książki pisarki i otrzymania od niej autografu.

Spotkania  odbyły się w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej, oraz w Szkołach Podstawowych w Knurowie i w Lasku.    

Dyrektorom szkół i Nauczycielom wyrażamy wdzięczność za umożliwienie realizacji powyższych spotkań, natomiast Uczniów gorąco zachęcamy do sięgania po utwory Anny Czerwińskiej – Rydel, które znajdują się w naszych bibliotekach publicznych i z których czytelnik zaczerpnąć może wiele ważnych, ciekawych informacji na temat wielkich postaci.