Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,609,811 Liczba wejść:99,225
stat4u

Napisz do nas

W poszukiwaniu dewizy, która by mogła przyświecać spotkaniom Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Ostrowsku i w Harklowej, natknąć się można na krótkie opowiadania Brunona Fererro. W jednym z nich przeczytamy, iż ,,wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”.

W ślad za ta myślą członkowie klubu DKK w Ostrowsku w dniu 29 stycznia spotkali się w bibliotece i obejrzeli film pt. ,,Dwóch papieży” w reżyserii Fernanda Meirellesa.  Podobne spotkanie odbyło się 7 lutego w Bibliotece Publicznej w Harklowej. Ekranizacja doskonale odzwierciedla słowa wypowiedziane przez irlandzką pisarkę Cecylię Ahern, że „często historia jednego człowieka dla drugiego może okazać się lekcją.”  Film z całą pewnością skłania do refleksji.

Dziękując za mile spędzone chwile, zapraszamy do korzystania ze zbiorów bibliotek  w których można znaleźć  również książki o Świętym Papieżu Janie Pawle II,  Papieżu Benedykcie XVI i Papieżu Franciszku.  Do ich lektury serdecznie zachęcamy.