Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,526,116 Liczba wejść:97,285
stat4u

Napisz do nas

20 września 2011 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą
w Waksmundzie tradycyjnie jak co roku gościła poetów i literatów biorących udział w spotkaniach autorskich w ramach XXI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Tegorocznymi gośćmi spotkań byli: Kazimierz Burnat, Andrzej Krzysztof Torbus, Dagnija Dreika, Paweł Kubiak.Tym razem goście spotkali się z gimnazjalistami z Waksmunda i Gronkowa.
Podczas spotkań autorzy prezentowali swoją twórczość, podkreślając wielką wartość literatury i jej ogromny wpływ na rozwój wrażliwości na estetykę i piękno.

- Red. Kazimierz Burnat z Wrocławia poeta, publicysta, edytor, tłumacz wierszy z języka czeskiego i ukraińskiego, dziennikarz, animator kultury. Autor tomów poetyckich m.in. „W kolejce”, „Cichnące”, „Przenikanie”, „Na skraju przebudzenia”, „Wiew przeznaczenia”, „Żar zmierzchu”. Współautor około osiemdziesięciu antologii, almanachów i monografii wydanych w kraju i za granicą. Organizator i współorganizator przedsięwzięć kulturalnych. Instruktor warsztatów literackich, juror. Za zaangażowanie i wyniki w pracy na rzecz kultury kilkakrotnie odznaczony m.in. odznaką Zasłużony Działacz Kultury (2002), odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej (2009).
Kazimierz Burnat jest prezesem Grupy Literackiej „Dysonans” przy Śląskim Okręgu Wojskowym,redaktorem naczelnym pisma społeczno-kulturalnego „Bez kurtyny”, redaktorem kwartalnika „Obok”i współpracownikiem kilku pism literackich.
- Andrzej Krzysztof Torbus z Krakowa współzałożyciel legendarnej Grupy poetyckiej „Tylicz”, poeta, prozaik, krytyk literacki i autor tekstów piosenek i książek dla dzieci m.in. : „Podróż Pana Smoka”, „Przedszkolaka elementarz dziejów”, „Olimpiada w ZOO”, „Powrót Pana Smoka” .
Wielokrotny laureat Ogólnopolskiej Studenckiej Giełdy Piosenki Turystycznej oraz Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
- Dagnija Dreika z Łotwy poetka, pisarka, tłumaczka. Autorka tomów poetyckich : „Brązowe gwiazdy”, „ Lunatyzm” oraz książek prozatorskich m.in. „Dolina w kwiatach”, „Ziemia duszy”, „Śnieg i miesiąc”. Współautorka kilku antologii, almanachów i monografii wydanych w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród. Członkini Związku Pisarzy Łotwy oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy.
- Paweł Kubiak poeta, krytyk literacki. Debiutował tomikiem „Nie ma już tego czasu”. Wydał m.in. „Kronika miasta Piastowa”, „Próby zrozumienia pamięci”, „To co odejdzie jest w tym co przychodzi”. Jest laureatem kilku konkursów poetyckich. Zorganizował i prowadzi Konfraternię Poetycką „Biesiada” przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie oraz redaguje jej serię wydawniczą.