Aptekarski świat w bibliotece
Na początek
dzieci zapoznały się z opowiadaniem pt. „Kicia Kocia w aptece”. Następnie pani
Ola opowiedziała małym czytelnikom o pracy w aptece oraz zaprezentowała akcesoria
aptekarskie. Uczestnicy spotkania mieli dużo pytań do pani aptekarki, ale jednocześnie
wykazali się dużą wiedzą w zakresie bezpieczeństwa przyjmowania i
przechowywania leków. Spotkanie zakończyło się degustacją herbatki z dodatkiem
zdrowotnych „medykamentów”: goździka, imbiru, pomarańczy i jabłka posłodzoną
cukrem trzcinowym. Dziękujemy pani Oli za interesujące spotkanie.
Zobacz inne
Książki potrafią przenosić czytelników w niezwykłe światy, a uczestników Gminnego Konkursu „Sceniczne przygody z książką” zaprowadziły aż do Teatru Witkacego w Zakopanem.
Informujemy, że 1 czerwca odbędzie się wyjazd do Teatru Witkacego w Zakopanem dla uczestników Gminnego Konkursu „Sceniczne przygody z książką”.
Zbiórka o godz. 9.30 przy Dworcu Kolejowym PKP w Nowym Targu.
Zbiórka o godz. 9.30 przy Dworcu Kolejowym PKP w Nowym Targu.
W dniu 29 maja 2026 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczo-Teatralny „Sceniczne Przygody z Książką”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z miejscowości: Harklowa, Krauszów, Ludźmierz oraz Łopuszna.


