Aktualności
W piękny pierwszy grudniowy poranek Filia Biblioteczna w Ostrowsku gościła w swoich progach niezwykle utalentowaną osobę - panią Ewę Stadtmüller , polską autorkę bajek dla dzieci, scenariuszy teatralnych, opowiadań, baśni i legend. Swoją twórczością dzieliła się ona z uczniami klas I-III z miejscowej szkoły podstawowej, którzy z aprobatą przyjęli zaproszenie na to wydarzenie.
W dniu 29.11.2023 r. odbył się XIV Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy Bibliotek Publicznych z następujących miejscowości : Dursztyn, Gronków, Harklowa, Knurów, Krauszów, Lasek, Ludźmierz, Łopuszna, Nowa Biała, Obidowa, Pyzówka, Rogoźnik, Szlembark, Waksmund.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy Bibliotek Publicznych z następujących miejscowości : Dursztyn, Gronków, Harklowa, Knurów, Krauszów, Lasek, Ludźmierz, Łopuszna, Nowa Biała, Obidowa, Pyzówka, Rogoźnik, Szlembark, Waksmund.
,,Ta zabawka zawsze jest w modzie,
Przydaje się w lecie i chłodzie.
Kochają ja starzy i młodzi.
Dziś swoje święto obchodzi.’’
Przydaje się w lecie i chłodzie.
Kochają ja starzy i młodzi.
Dziś swoje święto obchodzi.’’
W środę 22 listopada w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku, miało miejsce wyjątkowe spotkanie, którego gościem była Pani Aleksandra – farmaceutka z pobliskiej apteki. Spotkanie zostało zorganizowanie w bibliotece ramach cyklicznych spotkań literackich z klasą „0”.
Biblioteka Publiczna w Harklowej przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Wydawnictwo Jaguar. Działania konkursowe miały wspierać popularyzację czytelnictwa, a za ich wykonanie placówki mogą otrzymać zestawy książek fantastycznych. Zebrana w tym celu grupa liczyła szesnastu śmiałków. Ich zadanie polegało na wypełnieniu dwóch misji.
Emocje i uczucia towarzyszą nam niemal codziennie. Jedne sprawiają nam radość, inne trudno zrozumieć. Czy smutek otula się kocem, a szczęście unosi się w bańce mydlanej? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 3 ze SP w Waksmundzie.
W środę 15 listopada Gminną Bibliotekę Publiczną w Waksmundzie odwiedziła klasa I ze SP w Waksmundzie. Tematem zajęć była znana i lubiana książka Justyny Bednarek „Niezwykłe przygody 10 skarpetek”.
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii w Ostrowsku odbyło sie 9 listopada. Jego członkinie wspominały cały rok działalności, skupiającej się przede wszystkim na analizie i interpretacji literatury. Jednak wartość tychże spotkań jest nieoceniona również w kontekście społecznym, za sprawą udzielanych rad, stawianiem pytań i szukaniem rozwiązań dla problemów życia codziennego. Niezmiernie cieszy fakt, że jest to społeczność otwarta na nowych jej członków, a biblioteka daje taką przestrzeń, jakiej pragną jej odbiorcy - jej kreatorzy!
"Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich." Józef Piłsudski
Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania
W piątek 20 października Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie gościła pisarkę Joannę Jax (a właściwie Joannę Jakubczak). Mistrzynię sag rodzinnych, autorkę bestsellerowych powieści ze wspaniale odmalowanym tłem historycznym.
W czwartek 12 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie gościliśmy grupę dzieci z Przedszkola Sióstr Niepokalanek w Dursztynie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.
Podczas odbywającego się w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawiano prozę japońskiego pisarza i eseisty, skupiając się na powieści pt. ,,Przygoda z owcą", trzeciej części z tetralogii o Szczurze.
W piątek 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, bibliotekę odwiedziła klasa I ze Szkoły Podstawowej w Klikuszowej.
W dniu 07 września miało miejsce pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Bibliotece Publicznej w Ostrowsku. Klubowicze poddali dyskusji tematy poruszone w opowiadaniach Alice Munro - zdobywczyni prestiżowej nagrody Man Booker Intermational Prize z 2009 roku oraz laureatki Literackiej Nagrody Nobla z 2013 roku.
Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku przenieśliśmy się w świat powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.
Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z/s w Waksmundzie -Filia w Rogoźniku serdecznie zaprasza na 12 edycję ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą jest społeczno-obyczajowa powieść ‘’Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej.
Wakacje mogą być nie tylko okazją do wylegiwania się na plaży, ale także do fascynujących przygód intelektualnych. Przez cały okres wakacji biblioteka oferowała różnorodne zajęcia, warsztaty i zabawy dla dzieci.
Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie od 01 września 2023 r. oferuje bezpłatny dostęp do serwisu Legimi.
Portal Legimi specjalizuje się w udostępnianiu e-booków oraz audiobooków do których użytkownik ma dostęp używając swojego smartfonu, tabletu, komputera bądź czytnika.
Kody dostępu do odebrania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie oraz jej filiach.
Portal Legimi specjalizuje się w udostępnianiu e-booków oraz audiobooków do których użytkownik ma dostęp używając swojego smartfonu, tabletu, komputera bądź czytnika.
Kody dostępu do odebrania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie oraz jej filiach.
Wakacje to wyjątkowy czas, pełen słońca i zabawy. Jak co roku, Biblioteka wspólnie z Świetlicą Wiejską zaproponowała szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży.
Wakacyjny sierpień spędzony w bibliotece w Lasku okazał się niezwykłą przygodą dla wszystkich uczestników
Wakacyjny lipiec w Pyzówce okazał się być niezwykle twórczy i pełen atrakcji dla młodych czytelników. Jak co roku Filia Biblioteczna w Pyzówce wraz ze Świetlicą Wiejską zorganizowały zajęcia dla dzieci i młodzieży.
W filiach bibliotecznych w Ostrowsku i w Harklowej została zorganizowana dla Czytelników noc pełna niezapomnianych wrażeń, połączona z podchodami. Ponadto w harklowskiej filii był ,,Dzień Sportu”, warsztaty plastyczne, gry i zabawy na świeżym powietrzu, a także wieczorne chwile z bohaterami znanymi nie tylko z książek.
Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Środki w wysokości 25 000,00 zł przeznaczone zostaną na realizację zadania:
„Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków- Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”
Środki w wysokości 25 000,00 zł przeznaczone zostaną na realizację zadania:
„Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków- Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”
Wzorem lat ubiegłych, tak i w tym roku w lipcu Biblioteka Publiczna w Rogoźniku zorganizowała pełne atrakcji i zabawy zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży.
Filia biblioteczna w Nowej Białej ogłasza konkurs "Zabierz książkę na wakacje". Zachęcamy wszystkich czytelników do wzięcia udziału w konkursie. Regulamin i formularz zgłoszenia znajdują się w załączniku.
Książkę Sylwii Chutnik czyta się dobrze dzięki specyficznemu językowi literackiemu, który ukazuje fenomenalne spostrzeżenia, błyskotliwą i ciętą ripostę, a także świetne operowanie groteską, satyrą i ironią. Bohaterki utworu to uparte istoty, chcące w imię "lepszego świata" dokonać sprawiedliwości na nikczemnikach.
Filia w Ostrowsku przez cały rok szkolny prowadziła tematyczne zajęcia biblioteczne dla dwóch grup. Przedszkolaki przeżywały przygody przesympatycznego Pana Kuleczki i jego podopiecznych: kaczki Katastrofy, psa Pypcia i muchy Bzyk-Bzyk. Natomiast zerówkowicze realizowały program poznawania postaci z książek z serii ,,Moi Bohaterowie". Z kolei w filii bibliotecznej w Harklowej na zajęcia czytelnicze uczęszczały dzieci w wieku od 3 do 6 lat i wsłuchiwały się w krótkie opowiadania pochodzące ze zbioru pt. ,,Najciekawsze bajki przedszkolaka".
W dniu 16 czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Czytelniczo-Literackiego "Czytam, więc jestem i marzę", zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Dębno, Harklowa, Krauszów, Krempachy, Lasek, Łopuszna, Obidowa, Pyzówka, Rogoźnik, Waksmund.
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie
ogłasza nabór na stanowisko:
Bibliotekarz
ogłasza nabór na stanowisko:
Bibliotekarz
Z okazji Dnia Dziecka filia biblioteczna w Nowej Białej przygotowała warsztaty z książką inspirowane niezwykłymi opowieściami o Muminkach i ich świecie, stworzonym przez Tove Jansson.
W przeddzień ,,Dnia Matki" klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki zmierzyły się z prozą Charlotte Link. Jej dzieło zatytułowane ,,Złudzenie" nie pozostawia jednak wątpliwości, że ,,poszukiwanie prawdy może być śmiertelnym niebezpieczeństwem"
Obchody zainicjował ,,Dzień Bibliotekarza” przypadający na 8 maja. Tegoroczne zaś hasło: ,,Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka” zostało wybrane, ponieważ kładzie ono nacisk na społeczny charakter instytucji. Biblioteka jest bowiem miejscem, w którym można spędzać czas w grupie, ale również indywidualnie, utożsamiając się z nią. Traktuje się ją jak przyjaciela, dzielącego się nie tylko doświadczeniem, wiedzą, ale także dobrym słowem i miłą atmosferą. Wsłuchując się w potrzeby czytelników, biblioteki dostosowują ofertę, wzbogacając ją różnorodnymi działaniami.
W dniu 16 maja 2023 r. w filii bibliotecznej w Harklowej rozstrzygnięto konkurs literacko-plastyczny ,,Na nudę triki bez wynalazków techniki". Chcąc wziąć w nim udział, należało opisać, w jaki sposób można spędzać wolny czas, ale nie używając sprzętu elektronicznego. Można było tego dokonać, pisząc opowiadanie, krótki prospekt lub stwarzając wiersz. Miło było, gdy do prac wykonawca dołączał ilustrację.
Halinę Poświatowską poznajemy dzięki pracy badawczej Kaliny Błażejewskiej. Lektura jej dzieła odsłania przed czytelnikiem postać kobiety o trudnym charakterze, ale też o ogromnej sile walki z przeciwnościami i chęci wzięcia życia w swoje ręce.
Z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek zapraszamy na spotkanie autorskie z Tanyą Valko - autorką znanej bestsellerowej arabskiej sagi "Arabska żona", "Arabska córka"... oraz sagi azjatyckiej "Okruchy raju", "Miłość na Bali".
Napisz wiersz lub tekst prozy mówiacy o tym, w jaki sposób można spędzać wolny czas bez komputera.
30 marca Dyskusyjny Klub Książki, działający przy bibliotece otrzymał swoją nazwę - ,,Literackie kawki". Podczas spotkania klubowiczki skupiły się także na omawianiu książki Joanny Bator ,,Ciemno, prawie noc". Za napisanie tego dzieła autorce przyznano w roku 2013 Literacką Nagrodę Nike.
01 i 23 marca Filia Biblioteczna w Lasku gościła uczniów klasy I Szkoły Podstawowej.
21 marca w Światowy Dzień Poezji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Poetyckiego „Poezją Zauroczeni”.
7 marca w filii w Ostrowsku odbyło się uroczyste spotkanie autorskie, którego gościem była Krystyna Mirek. Autorka ponad 40-stu książek skierowanych do kobiet wspierała dobrym słowem przybyłe czytelniczki biblioteki.
,,Nie było łatwo"- stwierdziły uczestniczki spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki naszej filii w Ostrowsku. Czytelniczki zebrały się w bibliotece 2 marca, by podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi dzieła Bohdana Baranowskiego.
Autor ,,Procesów czarownic w Polsce w XVII i XVIII wieku" postawił przed czytelnikami dość wymagające zadanie, ale jednocześnie przedstawił udokumentowane realia tamtych czasów.
Autor ,,Procesów czarownic w Polsce w XVII i XVIII wieku" postawił przed czytelnikami dość wymagające zadanie, ale jednocześnie przedstawił udokumentowane realia tamtych czasów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z/s w Waksmundzie serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych, wrażliwych na piękno poezji do wzięcia udziału w Otwartym Gminnym Konkursie Poetyckim "Poezją Zauroczeni"
Wzorem lat ubiegłych w czasie ferii zimowych Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie i jej filie zorganizowały zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Ferie z książką i nie tylko…”. Spotkania odbywały się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie oraz w filiach w Pyzówce, Harklowej, Ostrowsku i w Nowej Białej. W bibliotekach w Waksmundzie i w Pyzówce zajęcia przebiegały przy współpracy Świetlic Wiejskich.
W styczniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie cotygodniowe wizyty przedszkolaków umilali mali bohaterowie bajki „Smerfy”.
30 stycznia zgromadzone w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki próbowały odpowiedzieć na to pytanie. Pomocna miała być fabuła książki Guillaume Musso ,,Telefon od anioła".
25 stycznia, upamiętniając postać Jadwigi z Działyńskich Generałowej Zamoyskiej, w Bibliotece Publicznej w Harklowej został wyświetlony wykład on-line. Jego organizatorem była Fundacja Zakłady Kórnickie, a wygłosiła go Agata Łysakowska-Trzoss. Patronkę roku 2023 doskonale charakteryzują jej własne słowa, umieszczone jako nagłówek dedykowanego wykładu: ,,Nie ucieraj się o drobiazgi, a bij się, jeśli trzeba o zasady".
Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, wrażliwych na piękno poezji do wzięcia udziału w Otwartym Gminnym Konkursie Poetyckim "Poezją Zauroczeni"
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z/s w Waksmundzie ; ul. Kościelna 8, 34-431 Waksmund ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy– bibliotekarz
Nawiązując do obchodzonego 18 stycznia Dnia Kubusia Puchatka Biblioteka Publiczna w Rogoźniku zorganizowała spotkanie dla dzieci z klasy „0” miejscowej Szkoły Podstawowej. Jak wiemy najmilszy i najsłynniejszy miś mieszkający w Stumilowym Lesie ma swój ulubiony przysmak, czyli miód. Jak miód to pszczoły i pszczelarze, dlatego na spotkanie zostali zaproszeni doświadczeni pszczelarze z Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy.
W roku 2022 odwiedzający Bibliotekę Publiczną w Harklowej oraz Bibliotekę Publiczną w Ostrowsku mogli podjąć tzw. ,,Wyzwania czytelnicze". Ich celem była możliwość poszerzania wiedzy o świecie i odkrywanie jej poprzez różnorodną literaturę przedmiotu.
10 listopada w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku odbyło się pierwsze spotkanie miłośników literatury. Omawiano twórczość Katarzyny Michalak - autorki powieści obyczajowych, sensacyjnych oraz erotyków, a nawet powieści fantasy.
24 listopada, tuż przed rozpoczęciem adwentu, w Bibliotece Publicznej w Pyzówce i w Świetlicy Wiejskiej odbyły się warsztaty wieńcy adwentowych.
Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie pilnie poszukuje pracownika na stanowisko głównego księgowego. Informacje dotyczące zatrudnienia można uzyskać pod numerem tel 18 2653007 lub 518 145 339
W dniu 25.11.2022 r. odbył się XII Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.
To hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii. Literatura terapeutyczna wpływa na stan wiedzy o uczuciach i o odczuciach, na kształtowanie postaw, zachowań, na budowanie dobrych relacji społecznych, na kształtowanie świadomości o różnych sposobach rozwiązywania problemów natury psychicznej.
Konkurs na stanowisko dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie
Urząd Gminy Nowy Targ ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej
w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie oraz określenia Regulaminu Konkursu
w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie oraz określenia Regulaminu Konkursu
W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa.
Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie wraz z filiami po raz kolejny zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w projekcie, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi.
Lekcje biblioteczne są jedną z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie lokalnej biblioteki. Wszystkie te aspekty zostały poruszone podczas przeprowadzonego 25 października spotkania z uczniami klas IV-V w Szkole Podstawowej w Knurowie.
W środę 12 października filia Biblioteki Publicznej w Nowej Białej gościła autora książek fantasy pana Pawła Kopijera, menedżera, przedsiębiorcę, wykładowcę akademickiego, eksperta efektywności rozwoju, twórcę licznych publikacji z dziedziny zarządzania oraz metodologii badań rynkowych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Nowej Białej.
Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.
W środę 5 października w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku miało miejsce kilka wydarzeń. Wszystko to za sprawą ogólnopolskiej akcji ,,Noc Bibliotek". Tegoroczna już VIII edycja upłynęła pod hasłem ,,To musi się powieść".
W środę 28 września odbyło się niezwykłe wydarzenie. Znany przyrodnik i edukator, Daniel Urbaniak, poprowadził ,,Spacer przyrodniczy", podczas którego dawał uczestnikom wyprawy wskazówki, jak postępować w czasie przechadzek po gorczańskich szlakach.
Pod koniec lipca i początkiem sierpnia w Bibliotece Publicznej w Gronkowie zorganizowano wakacyjne zajęcia pod hasłem "Wakacje z książką i nie tylko..."
Wzorem lat ubiegłych Gminna Biblioteka Publiczna i Świetlica Wiejska w Waksmundzie zorganizowały wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Wakacje z książką i nie tylko…”. Uczestnicy spotkań mieli okazję nie tylko miło i twórczo spędzić czas, ale poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, poznać ciekawe książki, a przy tym dobrze się bawić.
W czasie tegorocznych wakacji Biblioteka Publiczna w Nowej Białej przygotowała bogaty program zajęć i warsztatów dla młodych czytelników.
W czasie wakacji w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku, zrealizowane zostały zajęcia dla dzieci z cyklu „Wakacje z książką i nie tylko…”. Spotkania przeznaczone były dla wszystkich chętnych : czytelników i użytkowników biblioteki oraz gości przebywających na wakacjach w Rogoźniku. W programie zajęć były warsztaty : malarstwa, literacko –plastyczne, kulinarne czy „żywe lekcje przyrody.
Biblioteki Publiczne w Ostrowsku i w Harklowej zapronowały kilka atrakcyjnych zajęć wakacyjnych, m.in. ,,Noc w bibliotece", zabawy i łamigłówki literackie, ,,Z książką i nie tylko... na dobranoc".
W miesiącu lipcu Biblioteka Publiczna w Pyzówce wraz ze Świetlicą Wiejską już po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć „Wakacje z książką i nie tylko…”. Zajęcia były przeznaczone dla wszystkich chętnych : czytelników bibliotek w Pyzówce i Morawczynie, użytkowników Świetlicy Wiejskiej, dzieci z Ukrainy, oraz gości przebywających na wakacjach w Pyzówce.
Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie otrzymała dofinansowanie w wysokości 25 000,00 złotych na zakup nowości wydawniczych.
Nasza placówka znalazła się w gronie ponad pięciuset bibliotek z całej Polski, które wzięły udział w II turze konkursu zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books.
Biblioteka to miejsce spotkań, szczególnie tych z autorem. Dla Czytelnika to najlepszy sposób by sięgnąć po książkę i poznać warsztat pisarza. Taką możliwość w dniu 05 lipca 2022 roku, mieli młodzi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Waksmundzie, która gościła panią Marię Frycz-Żółtek, autorkę opowieści „Franka” oraz jej teścia, poetę, pana Jana Żółtka.
Dzięki nawiązanej współpracy Centrum Integracji Społecznej w Ostrowsku (Klub Seniora oraz Punkt konsultacyjno-informacyjny d/s uzależnień) oraz Biblioteki Publicznej w Ostrowsku został zorganizowany plenerowy wyjazd seniorów.
Po całorocznych wizytach w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku i słuchaniu opowiadań z cyklu ,,Polskie miasta w baśni i legendzie" zerówkowicze zostali pasowani na czytelników.
W czwartek 23 czerwca 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie wręczono imienne dyplomy „Małego Czytelnika” dzieciom z grupy II i III z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Świat”.
XXI edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom upłynęła pod hasłem ,,Polscy autorzy dla klimatu". Artur Barciś, znany aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, reżyser i jednocześnie Ambasador Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, słusznie twierdzi, iż ,,czytając swojemu dziecku, mówisz mu więcej, niż myślisz".
W dniu 27.05.2022 r. odbył się XIV Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”. Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.
„Biblioteka – świat w jednym miejscu” – to hasło tegorocznego już XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbył się w dniach od 08 - 13 maja 2022 roku. „Tydzień Bibliotek” ma na celu promowanie i podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji.
Z tym zagadnieniem mierzyło się pięć uczestniczek konkursu ekologiczno-czytelniczego, który został ogłoszony z okazji kwietniowych świąt: Światowego Dnia Ziemi oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. 10 maja w Bibliotece Publicznej w Harklowej odbyło się rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów.
9 kwietnia Biblioteka Publiczna w Harklowej gościła Honorowego Ambasadora Nowego Targu, pracownika Gorczańskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego, którego pasją jest fauna i flora. Daniel Urbaniak współpracuje z National Geographic, wykonując niesamowite fotografie. Piszę też swoje artykuły do takich czasopism jak ,,Salamandra", a jego wizerunek można zobaczyć w programie ,,Dzień dobry" na antenie stacji TVN.
04 maja odbyło się kolejne spotkanie z książką dla klasy 0 Szkoły Podstawowej w Rogoźniku. Tym razem, zamiast do Biblioteki Publicznej, uczniowie zostali zaproszeni do remizy strażackiej w Rogoźniku.
W czwartek 05 maja gościliśmy w naszych bibliotekach panią Renatę Piątkowską, cenioną pisarkę książek dla dzieci i młodzieży, autorkę około 50 książek, w tym kilku wpisanych na Złotą Listę Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Towarzyszyła jej znakomita lektorka - pani Malwina Kożurno, która czytała fragmenty książek pani Renaty. Jej interpretacja tekstu sprawiła że dzieci słuchały z zapartym tchem a momentami śmiechu nie było końca.
Bibliotekę w Nowej Białej odwiedzili najmłodsi czytelnicy z przedszkola "Magiczna Kraina" . Tym razem wizyta przebiegała w straszno-śmiesznej atmosferze, na której padło pytanie co to jest STRACH.
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Tuptusiowo" cyklicznie odwiedzają Bibliotekę Publiczną w Klikuszowej, a tym samym biorą udział w projekcie "Mała Książka Wielki Człowiek"
„Książki to najlepsi
twoi przyjaciele
nie wyśmieją, nie zdradzą
a nauczą wiele”
twoi przyjaciele
nie wyśmieją, nie zdradzą
a nauczą wiele”
W konkursie uczestniczyli drugokasiści ze Szkoły Podstawowej w Ostrowsku. Należało w nim opisać przygodę jedenastej skarpetki. Opowiadania miały stanowić kontynuację omawianej przez nich książki Justyny Bednarek.
2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto obchodzone jest w rocznicę urodzin duńskiego baśnipisarza Hansa Christiana Andersena.
26 lutego będziemy obchodzić 95. rocznicę ustanowienia Mazurka
Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym. W tym roku rocznica ta przypada
w czasie szczególnym, ponieważ decyzją Sejmu RP rok 2022 ustanowiono
Rokiem Józefa Wybickiego - autora słow hymnu
Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym. W tym roku rocznica ta przypada
w czasie szczególnym, ponieważ decyzją Sejmu RP rok 2022 ustanowiono
Rokiem Józefa Wybickiego - autora słow hymnu
Któż nie wie, jak wygląda serce i co ono czuje? To właśnie rozterki sercowe poznanych bohaterów książek były wspominane przez uczestników warsztatów.
Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczestnicy spotkania autorskiego, które odbyło się 21 lutego w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku.
7 lutego w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku odbyło się spotkanie literacko-muzyczne dla uczniów klasy „0” Szkoły Podstawowej z Rogoźnika. Gościem specjalnym był Pan Piotr Szewczyk, rodowity góral, artysta, muzyk, skrzypek, wokalista, jeden z uczestników programu The Voice of Poland. Pan Piotr jest absolwentem m. in. Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie.
Warsztaty papierowego witrażu, malowania światłem czy mozaiki szklanej oto atrakcje które czekały na dzieci w Bibliotece Publicznej w Pyzówce.
Aby poszerzać wiedzę literacką przez zabawę posłużono się leporellem. Dla ćwiczenia sprawności manualnych użyto technik makramy, a dzięki ruchowi na świeżym powietrzu można było lepiej skoncentrować się przy układaniu puzzli.
Z tym problemem mierzyli się uczestnicy konkursu plastyczno-literackiego. Dzieci w swoich listach opowiadały o sobie, swoich pasjach, marzeniach oraz o ciekawych książkach, po które warto sięgnąć podczas świątecznego wypoczynku.
Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko trochę chęci i wizyta w bibliotece na warsztatach ,,Sznurkowe gwiazdy”.
Gdzie można znaleźć misie? Możliwości jest wiele, ale jedną z nich są książki!
Andrzejkowe wróżby – skąd wywodzi się ta tradycja, kim był św. Andrzej, jakie znaczenie miały wróżby, kiedy i komu wróżono? - Odpowiedzi na te pytania można było usłyszeć w bibliotece w Nowej Białej podczas piątkowej zabawy andrzejkowej.
W poniedziałek 22 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie i Biblioteka Publiczna w Nowej Białej gościły znaną i cenioną pisarkę dla dzieci – panią Renatę Piątkowską. Pisarce towarzyszyła lektorka, Malwina Kożurno, która czytała fragmenty książek autorki.
Biblioteka Publiczna w Harklowej nagrodziła uczestników konkursu plastycznego ,,Pocztówka z wakacji”. Wzięło w nim udział czworo dzieci.
W konkursie fotograficznym ,,Ubierz się w książkę” mogli wziąć udział użytkownicy Biblioteki Publicznej w Ostrowsku oraz Biblioteki Publicznej w Harklowej. Wyłonieni zwycięzcy otrzymali książkę, gadżety oraz pamiątkowe dyplomy.
Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 000,00 złotych na zakup nowości wydawniczych.
W dniach od 9 do 13 sierpnia 2021 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie zrealizowana została inicjatywa pod hasłem „Wakacje z książką i nie tylko”… .
Wakacyjny plan imprez bibliotecznych zakładał organizację kilku atrakcji, dzięki którym użytkownicy mieliby możliwość kontaktu z literaturą.
W lipcu 2021 roku w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku zorganizowane zostały zajęcia pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko”…
Przygodę z książką i nie tylko można było odnaleźć w każdej inicjatywie, jaka na przełomie lipca i sierpnia 2021 roku podjęła Biblioteka Publiczna w Harklowej.
W miesiącu lipcu 2021 roku, w Biblioteki Publicznej w Pyzówce, zrealizowane zostały zajęcia pod hasłem „Wakacje z książką i nie tylko…”.
Biblioteka Publiczna w Ostrowsku zorganizowała w okresie kwiecień - czerwiec zajęcia, mające na celu spotkanie zerówkowiczów z literaturą
Podczas spotkania w bibliotece uczniowie klas 0-1 wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Dzieci dowiedziały się jakie zasady obowiązują w bibliotece, jak wypożyczyć książkę i jak wygląda praca bibliotekarza. Następnie wysłuchały fragment książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Zadaniem uczniów było „rozwieszenie prania na sznurku”, dopasowanie par skarpetek, pokolorowanie i ułożenie nowych przygód uciekinierek. Zajęcia odbyły się w miłej i sympatycznej atmosferze, przy wielkim zaangażowaniu dzieci i pań wychowawczyń. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej bibliotece i zapraszamy do częstych odwiedzin i korzystania z oferty.
Po dłuższej przerwie została wznowiona działalność Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Ostrowsku. Seniorzy spotkali się kilka razy w bibliotece. Poruszali tematy związane z życiem codziennym oraz nawiązywali do ostatnio przeczytanych książek. Dzielili się spostrzeżeniami i rekomendowali kolejne lektury pozostałym, jak również wypożyczali następne woluminy.
Drodzy Czytelnicy, drogie Czytelniczki!
Czy zdarzyło się Wam pokonywać wyjątkowo długą trasę i z pomocą książek zwalczać nudę? Jeśli tak, wyobraźcie sobie, że trasa jest naprawdę bardzo długa, a Wy nie możecie oderwać oczu od drogi. Tak właśnie większość czasu spędzają osoby pracujące w transporcie, zwłaszcza przewoźnicy – w trasie (często liczonej w tysiącach kilometrów!), zdani na radio i audiobooki. Idealnie byłoby, gdyby zamiast audiobooków w trasę można było zabrać Pisarza lub Pisarkę i długie godziny w drodze poświęcić na dyskusje o losach bohaterówJ Macie pomysł, kogo Wy zabralibyście ze sobą? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w konkursie!
Czy zdarzyło się Wam pokonywać wyjątkowo długą trasę i z pomocą książek zwalczać nudę? Jeśli tak, wyobraźcie sobie, że trasa jest naprawdę bardzo długa, a Wy nie możecie oderwać oczu od drogi. Tak właśnie większość czasu spędzają osoby pracujące w transporcie, zwłaszcza przewoźnicy – w trasie (często liczonej w tysiącach kilometrów!), zdani na radio i audiobooki. Idealnie byłoby, gdyby zamiast audiobooków w trasę można było zabrać Pisarza lub Pisarkę i długie godziny w drodze poświęcić na dyskusje o losach bohaterówJ Macie pomysł, kogo Wy zabralibyście ze sobą? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w konkursie!
21 lutego 2020 roku, z inicjatywy prof. Andrzeja Szczudlika, miało miejsce spotkanie z mieszkańcami Harklowej. Dotyczyło utworu literackiego polskiej noblistki, Olgi Tokarczuk. Tytuł, ,,Prowadź swój pług przez kości umarłych”, zaczerpnięty z poezji Williama Blake’a, zachęca nas do takiego życia, w którym szanowane będą autorytety, a przede wszystkim nasi przodkowie i ich dorobek.
W poszukiwaniu dewizy, która by mogła przyświecać spotkaniom Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Ostrowsku i w Harklowej, natknąć się można na krótkie opowiadania Brunona Fererro. W jednym z nich przeczytamy, iż ,,wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”.
"Gdy za oknem śniegu brak
Tworzymy sami zimowy świat"
Podczas tegorocznych ferii dzieci brały udział w zajęciach plastycznych tworząc pracę przestrzenną obrazującą zimowy las. Ponadto grały w gry planszowe oraz słuchały fragmentów wybranej lektury.
Biblioteka dziękuje wszystkim za wspólnie spędzone chwile podczas ferii.
Tworzymy sami zimowy świat"
Podczas tegorocznych ferii dzieci brały udział w zajęciach plastycznych tworząc pracę przestrzenną obrazującą zimowy las. Ponadto grały w gry planszowe oraz słuchały fragmentów wybranej lektury.
Biblioteka dziękuje wszystkim za wspólnie spędzone chwile podczas ferii.
W Bibliotece Publicznej w Klikuszowej i w Lasku, jak co roku odbyły się "Ferie z książką i nie tylko..." Dzieci spędziły wspólny czas na zabawach i grach. Podczas zajęć plastycznych, słuchając bajki pt. „Zniknięcie babci” z wielkim zaangażowaniem wykonywały portrety swoich babć i dziadków. Poza tym lepiły bałwanki z papieru i fantazyjnie je ozdabiały. Czytając "Małą encyklopedię Domowych Potworów" rysowały swojego "Obżarciucha", który na szczęście nie zjadł zdrowej sałatki owocowej, którą dzieci samodzielnie przygotowały. Jak zawsze nie zabrakowało gier słownych i planszowych. Uśmiechom nie było końca. Dziękując za udział w zajęciach zapraszamy wszystkich do częstego odwiedzania naszych bibliotek, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Dobiegł końca czas ferii zimowych, a wraz z nim miło spędzone chwile w bibliotekach. Uczestnicy spotkań literackich, filmowych, plastycznych mieli okazję poznać nowych bohaterów oraz ich przygody. Dzieci odgadywały znaczenie przysłów, nawet takich, które nie są używane na co dzień. Wyjaśnienie do nich odnajdywały w krótkich historyjkach Grzegorza Kasdepki zebranych w książce ,,Co to znaczy…” Ponadto wiele pozytywnych emocji przyniósł im udział w zajęciach plastycznych, kalambury, a także zabawa w kółko i krzyżyk oraz w pomidora.
W czasie tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Pyzówce wraz ze Świetlicą Wiejską w Pyzówce przygotowały dla młodych czytelników ciekawą formę spędzenia wolnego czasu. Podstawą każdego spotkania była książka. I tak zaczęliśmy od Kubusia Puchatka. Z bohaterem przeżyliśmy wspólną przygodę w świecie filmu animowanego, poznaliśmy tajniki techniki animacji poklatkowej oraz warsztat pracy reżysera i animatora.
Po raz kolejny w czasie zimowej przerwy w nauce, nasi najmłodsi czytelnicy świetnie się bawili w bibliotece. Tym razem poznawali przygody bohaterów opowieści Tove Janson pt. „Opowiadania z Doliny Muminków” . Wspólnie malowali postacie z książki, tworząc piękny plakat przedstawiający wioskę Muminków. Nie zabrakło dobrej zabawy z chustą animacyjną, rozgrywek planszowych i kalamburów. Na warsztatach krawieckich powstały śliczne przytulanki- sówki. Dużym zainteresowaniem cieszył się roztańczony, słodki „Dzień czekoladowy”.
W czasie tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Rogoźniku przygotowała dla dzieci i młodzieży zajęcia edukacyjne, ruchowe i plastyczne. Uczestnicy ćwiczyli umysł poprzez zmaganie się z różnego rodzaju krzyżówkami, łamigłówkami i szaradami, a także poprzez rozwiązywanie rebusów i zagadek. Ponadto, wykonując ćwiczenia precyzyjnie i na czas, usprawniali swoją kondycję fizyczną. Zademonstrowali również swój talent podczas warsztatów plastycznych, malując na szklanych naczyniach. Każdemu spotkaniu towarzyszyła lektura dostosowana do tematu zajęć.
W czasie tegorocznych ferii zimowych, w okresie od 28 stycznia do 3 lutego 2020 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w Świetlicy Wiejskiej w Waksmundzie zrealizowana została inicjatywa pod hasłem: „Ferie z książką i nie tylko…”. Jak co roku, tak i tym razem nie zabrakło kontaktu z lekturą, w efekcie czego uczestnicy poznali przygody bohaterów czytanej w czasie zajęć książki. Ponadto dzieci mogły pograć w gry planszowe i kalambury, pozgadywać hasła rebusów i łamigłówek, a także wzmocnić swoją kondycję fizyczną dzięki grom ruchowym, bilardowi i tenisowi.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Biblioteka Publiczna w Harklowej oraz Biblioteka Publiczna w Ostrowsku zorganizowały warsztaty Bożonarodzeniowe, które odbyły się w dniach 18 i 19 grudnia bieżącego roku. W Bibliotece Publicznej w Ostrowsku w czasie zajęć uczestnicy ze skarpet tworzyli różnorodne skrzaty. Z kolei uczestnicy zajęć w Bibliotece Publicznej w Harklowej ze styropianowych stożków i różnego rodzaju suchego makaronu, wykonali choinki, które pięknie pomalowali i przyozdobili.
Dnia 27 listopada 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Harklowej miało miejsce spotkanie andrzejkowe dla seniorów. Wieczór, zainicjowany przez członków Harklowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze. Na zgromadzonych czekało wiele atrakcji, poczynając od kalamburów, poprzez grę w „5 sekund”, po tradycyjne lanie wosku i obieranie jabłek na czas. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu, dowodzącego, iż umiejętności wokalne zebranych są na wysokim poziomie.
Biblioteka Publiczna w Harklowej oraz Biblioteka Publiczna w Klikuszowej znalazły się w gronie 103 bibliotek z całej Polski, które uczestniczyły w 6. edycji projektu "O finansach... w bibliotece".
W dniu 27.11.2019 r. odbył się XII Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości : Dębno, Dursztyn, Gronków, Harklowa, Knurów, Krauszów, Lasek, Ludźmierz, Nowa Biała, Obidowa, Ostrowsko, Rogoźnik, Waksmund, Morawczyna, Pyzówka.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości : Dębno, Dursztyn, Gronków, Harklowa, Knurów, Krauszów, Lasek, Ludźmierz, Nowa Biała, Obidowa, Ostrowsko, Rogoźnik, Waksmund, Morawczyna, Pyzówka.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.
W piątek 22 listopada 2019 roku, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Waksmundzie, odbyły się warsztaty komiksu, które poprowadził pan Zbigniew Masternak, autor m. in. cyklu powieściowego „Księstwo”, twórca scenariuszy filmowych, dziennikarz. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas VII i VIII. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak powstaje komiks i skąd można czerpać pomysły do jego utworzenia. Uczestnicy, bazując na swojej wyobraźni, przy pomocy karki, ołówka i długopisu próbowali stworzyć krótką historię, której akcja rozgrywa się w ich rodzinnej miejscowości.
Dnia 21 listopada 2019 roku, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, zorganizowane zostały spotkania z panią Anną Czerwińską–Rydel, autorką książek dla dzieci i młodzieży, twórczynią serii biograficznych powieści prezentujących losy znakomitych postaci m. in. ze świata literatury, nauki , kultury i sztuki, Kawalerem Orderu Uśmiechu. Autorka przedstawiła dzieciom i młodzieży niektóre sylwetki bohaterów swoich książek, na temat których ich wiedza była znikoma. Za przykład posłużyć może taka postać jak Jan Czochralski czy Irena Sendlerowa.
W Konkursie Plastycznym pod hasłem „Niepodległość”, który odbył się w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu, wzięły udział dwie czytelniczki Biblioteki Publicznej w Rogoźniku. Przekazały one do oceny prace, inspirowane książkami z księgozbioru popularnonaukowego, a powstałe w czasie warsztatów plastycznych. Nagrodę otrzymała Wiktoria Bienias, natomiast wyróżnienie - Aneta Moczarna. Wernisaż wystawy oraz wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 12 listopada 2019 w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.
W dniu 6 listopada 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie gościła pana Pawła Kopijera, autora książki fantasy pt. „Mrok we krwi”, menedżera, przedsiębiorcę, wykładowcę akademickiego, eksperta efektywności rozwoju, twórcę licznych publikacji z dziedziny zarządzania oraz metodologii badań rynkowych.
Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Gronkowie i w Ostrowsku.
Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Gronkowie i w Ostrowsku.
WYNIKI:
ROBERT PISZCZ – bibliotekarz GBP w Waksmundzie:
I miejsce: praca prozatorska
Wyróżnienie: wiersz
ZUZANNA KUDAS – czytelnik GBP w Waksmundzie:
III miejsce: praca prozatorska
Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród miało miejsce dnia 20 października 2019 roku w Mszanie Dolnej.
GRATULUJEMY UCZESTNIKOM!!!
ROBERT PISZCZ – bibliotekarz GBP w Waksmundzie:
I miejsce: praca prozatorska
Wyróżnienie: wiersz
ZUZANNA KUDAS – czytelnik GBP w Waksmundzie:
III miejsce: praca prozatorska
Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród miało miejsce dnia 20 października 2019 roku w Mszanie Dolnej.
GRATULUJEMY UCZESTNIKOM!!!
We wrześniu i w październiku 2019 roku na terenie Gminy Nowy Targ realizowany był Projekt "Małopolski e-Senior", prowadzony przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych przez okres od 1 marca 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r. Skierowany był on do osób, które ukończyły 65 lat.
Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka jest festiwalem literackim realizowanym na terenie Małopolski, Podkarpacia i zachodniej Ukrainy. Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie od 9 lat bierze udział w tym wydarzeniu organizując lekcje literackie, spotkania i koncerty.
„Nowa era komputera- rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców , darmowe szkolenia dla mieszkańców Gminy Nowy Targ”
W dniu 31.12.2018 r. Gmina Nowy Targ, reprezentowana przez Wójta - Pana Jana Smarducha oraz Skarbnika Gminy - Panią Józefę Bryniarską, podpisała z Ośrodkiem Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu umowę na dofinansowanie realizacji projektu 'Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Nowy Targ'.
W dniu 31.12.2018 r. Gmina Nowy Targ, reprezentowana przez Wójta - Pana Jana Smarducha oraz Skarbnika Gminy - Panią Józefę Bryniarską, podpisała z Ośrodkiem Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu umowę na dofinansowanie realizacji projektu 'Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Nowy Targ'.