Jak pielęgnować nasionko czytelnictwa?
Aby wziąć udział w konkursie, najpierw należało wykonać z materiałów ekologicznych lub recyklingowych doniczkę. Do niej wsiewano ,,magiczne nasiona czytelnictwa". Każdy uczestnik zakładał, co z jego nasionka wyrośnie: ,,niespodziewanie wiele słów", ,,wielokolor", ,,nasionko dobrej zabawy/przygody", ,,fantazja", itp.
Nie zabrakło również możliwości poszerzenia swojej wiedzy w tematyce ekologicznej. Z fachowej literatury korzystali nie tylko biorący udział w konkursie.
Pamiętając słowa Leonarda da Vinci, że ,,ziarenko talentu usycha, jeśli nie padnie na żyzną glebę wyobraźni", rozbudzajmy ją przez czytania.
Zobacz inne
Niezmiernie miło jest nam udostępnić szczególne nagranie - videobooka, stworzonego przez Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki ,,Literackie kawki" z Ostrowska.
Nagranie to powstało jako element i zarazem rdzeń pracy, która ma zostać przedstawiona w konkursie inicjatyw małopolskich DKK.
Nagranie to powstało jako element i zarazem rdzeń pracy, która ma zostać przedstawiona w konkursie inicjatyw małopolskich DKK.
W roku szkolnym 2024/2025 Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie oraz jej filie zaangażowały się w całoroczne zajęcia biblioteczne. Miały one charakter edukacyjny, ale nade wszystko promujący czytelnictwo wśród najmłodszych użytkowników, wskazując im wartościowe teksty oraz omawiając zawarte w nich zagadnienia. Placówki łącznie odbyły 150 spotkań z przedszkolaki i zerówkami, a także przeprowadziły 53 lekcje biblioteczne wraz z elementami warsztatowymi.
Podczas spotkania DKK, które odbyło się 23 czerwca w Filii Bibliotecznej w Ostrowsku omawiano debiutancką książkę Ałbeny Grabowskiej pt. ,,Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Autorka jest cenioną powieściopisarką, lekarzem neurologiem oraz epileptologiem. Jej imię, oznaczające ,,kwitnącą jabłoń", zawdzięcza swoim bułgarskim korzeniom.