"Książka i róża" - Małopolskie Dni Książki
Z okazji
Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” zapraszamy serdecznie do naszych bibliotek!
W dniach 23-26 kwietnia 2025 roku przygotowaliśmy dla Was wyjątkową
inicjatywę, która połączy miłość do książek z pięknem róży.
W ramach
obchodów tego literackiego święta, każdy odwiedzający nasze biblioteki będzie
miał możliwość wypożyczenia książki, której tytuł lub treść nawiązuje do róży.
To doskonała okazja, by sięgnąć po literaturę pełną inspiracji, w której róża
odgrywa istotną rolę – zarówno w kontekście symboliki, jak i fabuły.
Dodatkowo,
każdy, kto wypożyczy książkę związaną z różą, otrzyma pamiątkową zakładkę z
motywem róży, którą będzie mógł zabrać ze sobą jako miły upominek.
Zobacz inne
W filiach bibliotek w Gronkowie i w Nowej Białej gościliśmy Renatę Piątkowską – cenioną autorkę książek dla dzieci i młodzieży, której twórczość niejednokrotnie trafiła na Złotą Listę Fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Towarzyszyła jej znakomita lektorka Malwina Kożurno, która z ogromnym zaangażowaniem czytała fragmenty książek, wywołując u dzieci salwy śmiechu i pełne skupienia milczenie
19 maja br. w Filii w Ostrowsku miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ,,Literackie kawki". Omawiano podczas niego dzieło dość osobliwe pt. ,,Ucho igielne" Wiesława Myśliwskiego, pisarza słynącego z czerpania z bytności prostego ludu, a także tworzenia uniwersalnych ram, obejmujących prawdę o świecie i ludzką egzystencję.
W Filii bibliotecznej w Pyzówce odbyły się warsztaty literacko-plastyczne, podczas których uczestnicy tworzyli ilustracje z materiału, przedstawiające ulubionych bohaterów lub sceny z książek.