Godziny otwarcia
poniedziałek w godz. 8.00-16.00 wtorek, środa, czwartek, piątek w godz. 10.00 - 18.00
Biblioteka w Gronkowie
poniedziałek w godz. 9.30-17.30, środa w godz. 13.30–17.30, czwartek w godz. 9.30 -17.30
Biblioteka w Harklowej
wtorek w godz. 9.00-17.00, środa w godz. 13.30-17.30, piątek w godz. 9.00-17.00
Biblioteka w Klikuszowej
poniedziałek w godz. 8.00-16.00, środa w godz. 14.30–18.30, piątek w godz. : 10.00–18.00,
Biblioteka w Krauszowie
wtorek, środa w godz. 12.00–19.00, piątek w godz. 13.00-19.00
Biblioteka w Krempachach
wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota w godz. 12.00–20.00
Biblioteka w Lasku
poniedziałek w godz 10.00 –18.00, środa w godz 10.00 - 14.00, czwatrek w godz. 10.00 –18.00
Biblioteka w Ludźmierzu
wtorek w godz.10.00 -18.00, środa w godz. 14.30 -18.30, piątek w godz. 10.00 -18.00
Biblioteka w Nowej Białej
poniedziałek, wtorek, środa w godz. 9.00-17.00, czwartek, piątek w godz. 10.00–18.00
Biblioteka w Ostrowsku
poniedziałek, czwartek 9.00-17.00, środa w godz. 9.00–13.00
Biblioteka w Pyzówce
poniedziałek w godz. 12.30-20.00, wtorek w godz. 12.30-17.30, czwartek w godz. 12.30-20.00
Biblioteka w Rogoźniku
poniedziałek w godz. 10.00 - 18.00, środa w godz. 12.30 -17.30, piątek w godz. 10.30–17.30
Biblioteka w Łopusznej
wtorek, środa czwartek, piątek, sobota w godz. 10.00-18.00
Strona główna Aktualności Wspomnienie wakacji - relacja z letnich zajęć dla dzieci i młodzieży w Gminnej Bibliotece Publicznej i w Świetlicy Wiejskiej w Waksmundzie

o2022-09-07

W programie znalazło się wiele atrakcyjnych i różnorodnych zajęć. Najwięcej emocji, dobrej zabawy i rywalizacji dostarczyła „Noc w bibliotece”, zorganizowana według autorskiego projektu naszej bibliotekarki Pani Moniki Luberdy. Podczas „Nocy w bibliotece” dzieci słuchały fragmentów książki Zofii Staneckiej pt.”Tajemnica namokniętej gąbki”. Uczestnicy nocowania zmierzyli się z kilkoma konkurencjami i zadaniami : rozpoznawali przyprawy, opisywali postać detektywa, szyfrowali wiadomość, projektowali zawieszki na klamki, tworzyli akwarium. Po wykonaniu wszystkich zadań udali się na nocne podchody, podczas których rozwiązywali zadania z zakresu matematyki, biologii oraz literatury, tworzyli specjalny kod QR, po to by na końcu zdobyć czterocyfrowy kod dostępu do walizki z „tajną zawartością”. Kolejną propozycją dla młodych czytelników były warsztaty grafiki artystycznej oraz warsztaty tworzenia książki harmonijkowej (leporello) w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu. Dzieci miały okazję zobaczyć m. in. unikatową maszynę drukarską z połowy XIX wieku, dowiedziały się też w jak prosty i ciekawy sposób stworzyć własną książkę. Po przeprowadzonych zajęciach posmakowały pysznych lodów oraz skorzystały z placu zabaw w miejskim parku. Z kolei dla najmłodszych zrealizowano zajęcia z krasnoludkami : Koszałkiem Opałkiem, Podziomkiem, królem Błystkiem oraz Sierotką Marysią. Uczestnikom została przybliżona treść książki Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi” oraz jej znaczenie – jak ważna jest praca i umiłowanie ziemi. Następnie dzieci wykonały własnoręcznie krasnoludkowe czapki i włączyły się do wspólnej zabawy i śpiewu. Innym pomysłem były warsztaty malarstwa, na których powstały piękne malowidła na kamieniach. Urozmaiceniem wakacyjnych zajęć były piesze wycieczki. Podczas pierwszej wyprawy młodzi czytelnicy spacerowali po swojej okolicy z przyrodnikiem Panem Danielem Urbaniakiem, z którym odkrywali tajniki otaczającej ich przyrody. Nie zabrakło tajemniczych opowieści, przymierzania stroju maskującego oraz rozbierania wypluwek. Innym razem dzięki uprzejmości naszej czytelniczki, która ugościła wszystkich w swojej bacówce, dzieci z Waksmundu mogły podziwiać piękne widoki, zjeść pyszne ogniskowe wypieki i uczestniczyć w przeróżnych grach i zabawach. Wiele radości przyniósł spacer do Ostrowska, gdzie dzieci posmakowały pysznych lodów.  Smacznie, zdrowo i kolorowo było podczas zajęć kulinarnych, na których dzieciaki przygotowały różne smakołyki. Na wakacyjnych zajęciach nie zabrakło kalamburów, gier ruchowych i planszowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. O tym, ż wakacje w Bibliotece mogą być udane świadczy duża frekwencja uczestników i ich aktywność. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w wakacyjnych zajęciach oraz wszystkim tym, którzy włączyli się w iich organizację. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas będziecie miło wspominać. Do zobaczenia za rok.

Zobacz inne

Gminny Konkurs Czytelniczo-Literacki  "Czytam, więc jestem i marzę"
o2024-04-19
GMINNEGO KONKURSU CZYTELNICZO- LITERACKIEGO
„Czytam, więc jestem i marzę”

Kryminał czy hołd osobom pomordowanym?
o2024-04-19
Tematyka książki ,,Okularnik" Katarzyny Bondy - jako druga część tetralogii o ,,Czterech żywiołach Saszy Załuskiej" - została omówiona 18 kwietnia podczas spotkania DKK ,,Literackie Kawki" w Filii Bibliotecznej w Ostrowsku. Autorka, tworząc fabułę, ujawnia mroczne sekrety mieszkańców Hajnówki - miasta silnie związanego z przeszłością.

23. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”
o2024-04-16
Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie wraz z filiami również bierze udział 23. edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Dodatkowo, inicjatywa ta podkreśla, że książka może być doskonałym prezentem dla bliskiej osoby, stanowiąc wyraz naszej sympatii i uznania.
W Małopolskich Dniach Książki co roku bierze udział kilkadziesiąt bibliotek, instytucji kultury i księgarni z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.