telefon
18 26 53 007

Godziny otwarcia
poniedziałek w godz. 8.00-16.00 wtorek, środa, czwartek, piątek w godz. 10.00 - 18.00
E-doręczenia
AE:PL-14556-69682-GHHUT-28
Adres
Filia w Nowej Białej
poniedziałek w godz. 10.00-18.00, czwartek w godz. 10.00-14.00, piątek w godz. 10.00–18.00
Filia w Gronkowie
poniedziałek w godz. 9.30.-17.30, środa w godz. 12.30–16.30, czwartek w godz. 9.30 -17.30
Filia w Harklowej
wtorek w godz. 9.00-17.00, środa w godz. 13.15-17.00, piątek w godz. 9.00-17.00
Filia w Klikuszowej
poniedziałek w godz. 8.00-16.00, środa w godz. 14.00–17.30, piątek w godz. : 9.30–17.30,
Filia w Krauszowie
wtorek, środa w godz. 12.00–19.00, piątek w godz. 13.00-19.00
Filia w Krempachach
wtorek, środa, czwartek 10.00-18.00, piątek, sobota w godz. 8.00–16.00
Filia w Lasku
poniedziałek w godz 10.00 –18.00, środa w godz 8.00 - 12.00, czwatrek w godz. 10.00 –18.00
Filia w Ludźmierzu
wtorek w godz.10.00 -18.00, środa w godz. 12.15 -16.00, piątek w godz. 10.00 -18.00
Filia w Ostrowsku
poniedziałek, czwartek 9.00-17.00, środa w godz. 9.00–13.00
Filia w Pyzówce
poniedziałek w godz. 12.30-20.00, wtorek w godz. 12.30-17.30, czwartek w godz. 12.30-20.00
Filia w Rogoźniku
poniedziałek w godz. 10.00 - 18.00, środa w godz. 12.30 -17.30, piątek w godz. 10.30–17.30
Filia w Łopusznej
wtorek, środa czwartek, piątek w godz. 9.30-17.30, sobota w godz. 8.00-16.00
Strona główna Aktualności Projekt "Małopolski e-Senior" w bibliotekach publicznych

Projekt "Małopolski e-Senior" w bibliotekach publicznych

o2019-10-05
We wrześniu i w październiku 2019 roku na terenie Gminy Nowy Targ realizowany był  Projekt "Małopolski e-Senior", prowadzony przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej  w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych przez okres od 1 marca 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r. Skierowany był on do osób, które ukończyły 65 lat. Celem projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu.

Szkolenia odbywały się w Bibliotekach Publicznych w : Harklowej, Ostrowsku i Gronkowie.

Podczas szkoleń uczestnicy zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu następujących zagadnień :

  • Posługiwanie się tabletem i Internetem
  • Poczta elektroniczna
  • Skype
  • Facebook
  • Aktywność obywatelska online
  • Zarządzanie tożsamością cyfrową na przykładzie konta e-PUAP
  • Podstawa obsługi edytora tekstu
  • Podstawa obsługi arkusza kalkulacyjnego
  • Robienie zdjęć oraz prosta edycja obróbka/nagranie wideo
  • Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych
  • Zarządzanie swoimi finansami
  • Rozrywka w Internecie
  • Kursanci otrzymali bezpłatnie tablety, dzięki którym mogą po skończonym kursie samodzielnie rozwijać swoje umiejętności.

Warto zaznaczyć, iż cykl spotkań organizowanych w bibliotekach publicznych, prowadzonych przez Sylwię Krasińską, spotkał się z bardzo pozytywna opinią uczestników.

W trakcie szkolenia nawiązały się między uczestnikami przyjacielskie relacje, które zaowocowały chęcią dalszego organizowania spotkań we wspólnym gronie. W Bibliotece Publicznej w Harklowej i Bibliotece Publicznej w Ostrowsku  utworzono  Dyskusyjne Kluby Książki pod nazwami : „Harklowski DKK” i ,,Ostrowski DKK”. Kluby będą działać przy bibliotekach publicznych, mając w perspektywie :warsztaty literackie, rękodzielnicze, spotkania dydaktyczne, a także wyjazdy plenerowe.

Dziękujemy wszystkim za udział w szkoleniach i cieszymy się z możliwości dalszej współpracy w ramach DKK.

Zobacz inne

Sceniczne przygody z książką – finał w Teatrze Witkacego
o2026-06-02
Książki potrafią przenosić czytelników w niezwykłe światy, a uczestników Gminnego Konkursu „Sceniczne przygody z książką” zaprowadziły aż do Teatru Witkacego w Zakopanem.
o2026-05-29
Informujemy, że 1 czerwca odbędzie się wyjazd do Teatru Witkacego w Zakopanem dla uczestników Gminnego Konkursu „Sceniczne przygody z książką”.
Zbiórka o godz. 9.30 przy Dworcu Kolejowym PKP w Nowym Targu.
Gminny Konkurs Czytelniczo-Teatralny "Sceniczne  Przygody z Książką"
o2026-05-29
W dniu 29 maja 2026 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczo-Teatralny „Sceniczne Przygody z Książką”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z miejscowości: Harklowa, Krauszów, Ludźmierz oraz Łopuszna.