telefon
18 26 53 007

Godziny otwarcia
poniedziałek w godz. 8.00-16.00 wtorek, środa, czwartek, piątek w godz. 10.00 - 18.00
E-doręczenia
AE:PL-14556-69682-GHHUT-28
Adres
Filia w Nowej Białej
poniedziałek w godz. 10.00-18.00, czwartek w godz. 10.00-14.00, piątek w godz. 10.00–18.00
Filia w Gronkowie
poniedziałek w godz. 9.30.-17.30, środa w godz. 12.30–16.30, czwartek w godz. 9.30 -17.30
Filia w Harklowej
wtorek w godz. 9.00-17.00, środa w godz. 13.15-17.00, piątek w godz. 9.00-17.00
Filia w Klikuszowej
poniedziałek w godz. 8.00-16.00, środa w godz. 14.00–17.30, piątek w godz. : 9.30–17.30,
Filia w Krauszowie
wtorek, środa w godz. 12.00–19.00, piątek w godz. 13.00-19.00
Filia w Krempachach
wtorek, środa, czwartek 10.00-18.00, piątek, sobota w godz. 8.00–16.00
Filia w Lasku
poniedziałek w godz 10.00 –18.00, środa w godz 8.00 - 12.00, czwatrek w godz. 10.00 –18.00
Filia w Ludźmierzu
wtorek w godz.10.00 -18.00, środa w godz. 12.15 -16.00, piątek w godz. 10.00 -18.00
Filia w Ostrowsku
poniedziałek, czwartek 9.00-17.00, środa w godz. 9.00–13.00
Filia w Pyzówce
poniedziałek w godz. 12.30-20.00, wtorek w godz. 12.30-17.30, czwartek w godz. 12.30-20.00
Filia w Rogoźniku
poniedziałek w godz. 10.00 - 18.00, środa w godz. 12.30 -17.30, piątek w godz. 10.30–17.30
Filia w Łopusznej
wtorek, środa czwartek, piątek w godz. 9.30-17.30, sobota w godz. 8.00-16.00
Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel

Spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel

o2024-05-13
Magdalena Kordel od bardzo dawna marzyła o tym, aby zostać pisarzem. Zaczynała od prostych historyjek, później podjęła pracę w gazecie. Najpierw relacjonowała wydarzenia kulturalne, a następnie tworzyła humorystyczne felietony z życia młodej mężatki. Felietony te zebrała w jedną całość i w ten sposób powstał wreszcie jej książkowy debiut. Nakładem Wydawnictwa Prószyńskiego na rynku ukazała się pozycja pt. „48 tygodni”. Jak sama wyznała, to dzięki mężowi zaistniała, to on w nią uwierzył. Ale jej talent jest wyłącznie jej udziałem i osobistym osiągnięciem. Podczas spotkania jej poczucie humoru, nieustający optymizm i ciepło z każdym wypowiadanym przez nią zdaniem się potęgowało. Jej życiorys, jak większości ludzi, nie jest krystaliczny. Szczęśliwe dzieciństwo zostało przerwane śmiercią najbliższej osoby, zbuntowana młodość i źle ulokowane uczucia - to tylko kilka epizodów, które odcisnęły swoje piętno na jej twórczości (również poetyckiej). Jednak mimo tych przykrych doświadczeń marzyła tak długo, aż stworzyła ,,książkę zaklęcie" - ,,Uroczysko". Dokonało się tylko dlatego, że ,,ktoś lub coś" w odpowiednim momencie podsunął jej wybawienie - książkę Lucy Maud Montgomery. Tylko książkę, albo właśnie książkę, która stała się jej kołem ratunkowym.
 
Jeśli zagłębimy się w twórczości naszego gościa, dostrzeżemy, iż punktem wyjścia dla jej powieści są historie wielu różnych bohaterek, które mają swoje problemy, przeżywają wzloty i upadki, albo uciekają przed zranieniem czy zdradą. Do bestsellerowych tytułów zalicza się m.in. „Anioła do wynajęcia”, „W blasku słońca” oraz serie „Malownicze”, „Uroczysko”, „Miasteczko”, „Wilczy dwór”. W swoich wypowiedziach Magdalena Kordel nawiązywała do kilku tych perypetii, ale także i radości dnia codziennego. Mówiła o pomocy młodym adeptom sztuki pisarskiej oraz o znaczeniu miłości, przyjaźni i empatii w życiu każdego człowieka. Zdaniem wielu naszych słuchaczy jest ona żywym dowodem na to, że uśmiech możne zmienić nawet najbardziej pochmurny dzień, a jej powieści ,,otulają duszę niczym ciepły koc".
 
Naszym Czytelnikom życzymy, aby podczas lektury książek naszej rozmówczyni każdy mógł choć na chwilę zapomnieć o całym świecie, a dzięki historiom jej bohaterek został schwytany za serce i został zaabsorbowany bez reszty.
 
Serdecznie dziękujemy pisarce, że zechciała podzielić się swoimi troskami i radościami z naszymi Czytelnikami. Z kolei członkiniom Dyskusyjnego Klubu Książki ,,Literackie kawki" składamy ogromne podziękowania za zaangażowanie i podjęcie trudu ugoszczenia wszystkich uczestników naszego spotkania.

Zobacz inne

Sceniczne przygody z książką – finał w Teatrze Witkacego
o2026-06-02
Książki potrafią przenosić czytelników w niezwykłe światy, a uczestników Gminnego Konkursu „Sceniczne przygody z książką” zaprowadziły aż do Teatru Witkacego w Zakopanem.
o2026-05-29
Informujemy, że 1 czerwca odbędzie się wyjazd do Teatru Witkacego w Zakopanem dla uczestników Gminnego Konkursu „Sceniczne przygody z książką”.
Zbiórka o godz. 9.30 przy Dworcu Kolejowym PKP w Nowym Targu.
Gminny Konkurs Czytelniczo-Teatralny "Sceniczne  Przygody z Książką"
o2026-05-29
W dniu 29 maja 2026 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczo-Teatralny „Sceniczne Przygody z Książką”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z miejscowości: Harklowa, Krauszów, Ludźmierz oraz Łopuszna.