Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,526,175 Liczba wejść:97,286
stat4u

Napisz do nas

II edycja multimedialnego konkursu językowego „Fun English w bibliotece” ruszyła 19 marca 2012r. Przystąpić do niego mogły dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Konkurs podzielony był na trzy etapy. Do pierwszego zapisało się 36 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Ostrowska. Należało rozwiązać 10 zadań odpowiednio przystosowanych do wieku (podawanego przy rejestracji) każdego z uczestników. Czytelnicy z Ostrowska uzyskali średni wynik 798 punktów na 1000 możliwych, co w rezultacie dało 4 miejsce w rankingu ogólnopolskim bibliotek.
Drugi etap trwał od 10 do 13 kwietnia i do niego zakwalifikowało się 29 uczniów. Z kolei grę finałową mogło rozwiązać, 18 kwietnia, 15 uczniów, z których 6 uzyskało najlepsze wyniki. Organizatorzy zapewnili dla laureatów certyfikaty uczestnictwa w konkursie, a Biblioteka Publiczna w Ostrowsku dodatkowo postanowiła wyróżnić ich chęci i trud, przyznając im nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
Konkurs był znakomitą okazją, aby najmłodsi użytkownicy biblioteki mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, ucząc i bawiąc się jednocześnie.
Podobny konkurs przewidziany jest już we wrześniu.