Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,548,340 Liczba wejść:97,730
stat4u

Napisz do nas

W lipcu 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Pyzówce zrealizowana została inicjatywa pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko…”. Spotkania literacko – artystyczne przebiegały przy czynnym udziale reprezentantów Świetlicy Wiejskiej w Pyzówce. Uczestnicy zajęć w ramach głośnego czytania zapoznali się z „Legendą spod Giewontu”, co zaowocowało nie tylko poszerzeniem wiedzy z zakresu patriotyzmu lokalnego, lecz także znakomicie wykonaną w ramach zajęć plastycznych podobizną Janosika. Warsztaty te z dużą dozą profesjonalizmu przeprowadziła pani Maria Mrożek. Ich zwieńczenie stanowiły pięknie przyozdobione kolorowe przeplatanki z pasków papieru, a także zwierzęta w stylu op-art, wykonane przez dzieci w oparciu o cykl wierszy Jana Brzechwy pt. „Zoo”. Z zajęć op-art skorzystała również trzydziestoosobowa grupa młodzieży z Krakowa, przebywająca w tym czasie w Pyzówce na wakacjach.

Za wspólnie przeżyte chwile pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim uczestnikom powyższej inicjatywy, ich rodzicom i opiekunom, a także pani instruktor, której sposób przekazu wywarł na uczniach duże wrażenie i wzbudził spore zainteresowanie tematem.

Zapraszamy do korzystania z zasobów naszej biblioteki.