Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,449,223 Liczba wejść:95,411
stat4u

Napisz do nas

Dnia 3 kwietnia 2019 roku Biblioteka Publiczna w Ostrowsku, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, przeprowadziła zajęcia czytelnicze na temat  poszanowania książek. W powyższej inicjatywie wzięły udział dzieci z przedszkola „Bajkowy Świat”. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Franklin i książka z biblioteki”, w oparciu o które podawały propozycje obchodzenia się z egzemplarzem książki w taki sposób, by mógł on jak najdłużej służyć czytelnikom.

Następnego dnia  zorganizowany został „Konkurs recytatorski wierszy Rafała Wejnera – twórcy wielu przepięknie ilustrowanych serii dla najmłodszych, między innymi: „Angielskiej bajeczki do łóżeczka”, „Rymowanek do piżamki”, czy też zbioru opowiadań o zwierzętach. Uczestnicy przeglądu zilustrowali bohatera lirycznego wiersza, który był przez nich deklamowany, a niektórzy pokusili się nawet przygotować znakomite kostiumy z zakresu tematyki danego liryku. Każdą prezentację nagrodzono gromkimi brawami, a młodych recytatorów obdarowano pięknymi kalendarzami i pamiątkowymi dyplomami.

Na koniec dzieci wypożyczały sobie zgodne z ich zainteresowaniem utwory literackie, aby wspólnie ze swoimi rodzicami poznawać przygody ich bohaterów.

Biblioteka składa gorące podziękowania opiekunom przedszkola „Bajkowy Świat” za owocną współpracę i jednocześnie zachęca do korzystania z bogato wyposażonego księgozbioru.