Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,548,279 Liczba wejść:97,730
stat4u

Napisz do nas

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy pod hasłem: „Tydzień Bibliotek” filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, mieszcząca się w Nowej Białej, zorganizowała kilka spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wzięli w nich udział najpierw przedstawiciele zerówki, którzy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji strażaków z miejscowej OSP na temat zagrożenia pożarem i  udzielania pierwszej pomocy, a także obejrzeli wyposażenie wozu strażackiego. Następnie Bibliotekę Publiczną w Nowej Białej odwiedziły przedszkolaki. Wysłuchały przeczytane przez bibliotekarza opowiadania i wykonały piękne prace plastyczne. Miłą niespodzianką dla pani bibliotekarki był przygotowany przez dzieci plakat. Kolejni goście to uczniowie klasy III szkoły podstawowej. Podjęli oni zajmującą dyskusję na temat specyfiki różnego rodzaju bibliotek, jak również poznali sposób wyszukiwania niezbędnych książek w katalogu on Line, by ostatecznie je wypożyczyć. Na koniec w siedzibie naszej placówki pojawili się przedstawiciele klasy VIII szkoły podstawowej, którzy dowiedzieli się, jak korzystać z Biblioteki Cyfrowej, a także obejrzeli prezentację multimedialną na temat fake newsów, krytycznego myślenia i hejtu w Internecie.

Wszystkim, którzy w związku z powyższym spotkaniem zaszczycili bibliotekę swoją obecnością, wyrażamy wdzięczność i zapraszamy do częstego korzystania z zasobów naszej placówki.

Tydzień Bibliotek