Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,720,719 Liczba wejść:102,448
stat4u

Napisz do nas

W piątek 22 listopada 2019 roku, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Waksmundzie, odbyły się warsztaty komiksu, które poprowadził pan Zbigniew Masternak, autor m. in. cyklu powieściowego „Księstwo”, twórca scenariuszy filmowych, dziennikarz. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas VII i VIII. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak powstaje komiks i skąd można czerpać pomysły do jego utworzenia. Uczestnicy, bazując na swojej wyobraźni, przy pomocy karki, ołówka i długopisu próbowali stworzyć krótką historię, której akcja rozgrywa się w ich rodzinnej miejscowości. Młodzi autorzy zaprezentowali swoje prace, a najlepsze pomysły na komiks zostały nagrodzone dziełami autora. Zajęcia odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie oraz w Szkole Podstawowej w Klikuszowej.

Dziękujemy Dyrektorom szkół i Nauczycielom za udział w spotkaniach, a Młodzież zachęcamy do częstego sięgania po książkę, której czytanie najlepiej rozwija wyobraźnię i kreatywność.