Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,793,135 Liczba wejść:105,311
stat4u

Napisz do nas

                                                                                          Waksmund, 21.06.2021 r.                                           

PROTOKÓŁ

Gminny Konkurs Czytelniczy „Czytam, więc jestem i marzę"  został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu   z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości : Łopuszna, Harklowa, Klikuszowa, Ostrowsko, Rogoźnik, Lasek, Krauszów, Ludźmierz, Gronków, Szlembark, Nowa Biała, Waksmund, Nowy Targ.

Udział w konkursie polegał na :

-przeczytaniu wybranej książki z podanej listy,

-napisaniu innego zakończenia bądź dodatkowego rozdziału, w którym uczestnik konkursu przedstawił dalsze losy bohaterów książki.

-wykonaniu projektu własnej okładki lub ilustracji do przeczytanej książki  (w dowolnej formie i dowolną  techniką)

Komisja w składzie :

Andrzej Grabowski - członek Związku Literatów Polskich, autor książek dla dzieci  i młodzieży, poeta, prozaik,

Ewa Stadtmüller – autorka książek dla dzieci,

Łukasz Zabdyr- ilustrator,

Robert Piszcz- nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz.

Komisja oceniła 34 prace i przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach.

W kategorii literackiej :

I miejsce – Aleksandra Kopeć (SP Harklowa),

                 - Iwona Waksmundzka (SP Waksmund),

II miejsce – Julia Kwak (SP Rogoźnik),

                  - Ewelina Topór (SP Krauszów),

III miejsce – Milena Derendal (SP Krauszów),

                      - Julia Udziela (SP nr 6 Nowy Targ),

Wyróżnienia :

- Natalia Ciężobka (SP Nowa Biała),

- Kacper Zubek (SP Lasek),

- Maja Grzegorczyk (SP nr 5 Nowy Targ),

- Sylwia Paw (SP nr 11 Nowy Targ),

W kategorii plastycznej :

I miejsce – Aleksandra Niemiec (SP Waksmund),

II miejsce – Amelia Nowotarska (SP Harklowa),

III miejsce – Roksana Zygmund (SP Ostrowsko),

Wyróżnienia :

- Anna Nykaza (SP Lasek)

- Anna Wróbel (SP Gronków),

- Roksana Karkula (SP Szlembark),

-Jan Gąsienica (SP Gronków)

Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe.

Na tym protokół zakończono.

                                                                                   Podpisy Komisji