Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,526,065 Liczba wejść:97,284
stat4u

Napisz do nas

Biblioteka Publiczna w Ostrowsku przeprowadziła 28.09.2011r. konkurs Czytam wzorowo dla uczniów klasy IV szkoły podstawowej z tej miejscowości. W konkursie wzięło udział 14 uczestników. Każdy z nich przygotował wybrany przez siebie fragment książki, który zaprezentował podczas konkursu. Uczestnicy, jak i jury, w skład którego wchodziła bibliotekarka oraz nauczyciel prowadzący grupę, oceniali płynność czytanego tekstu, dykcję czytającego oraz zwracanie uwagi na interpunkcję. Po przeczytanym teście bibliotekarz, Monika Luberda, zadawała pytania o treść utworu, imiona bohaterów, nazwisko autora lub układała zagadki tak, aby czytany tekst mógł nie tylko uczyć, ale i bawić. Celem konkursu było również to, aby mógł nawiązać się czynny dialog pomiędzy czytającym a słuchaczem. Odwołania więc do tekstu słusznie włączone były w rozgrywki konkursowe, a uczniowie chętnie brali w nich udział. Na zakończenie uczestnicy wybierali swojego faworyta, ale ostateczna decyzja należała do jury. Nagrodzono I miejscem Zuzannę Luberdę. Wyróżniono słownie: Krystiana Kopcia, Gabrielę Luberdę oraz Agnieszkę Mazurek.
Natomiast w Bibliotece Publicznej w Klikuszowej 30.09.2011r. do tego samego konkursu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Klikuszowej i Obidowej. ,,Mistrza czytelnictwa” zostali Magdalena Huzior oraz Paweł Matuszek. O ten tytuł ubiegało się 18 uczniów z Klikuszowej i 5 uczniów z Obidowej.
Wszyscy uczestnicy konkursów mocno się zaangażowali. Mistrzowie czytelnictwa otrzymali nagrodę książkową oraz pamiątkowy dyplom.