Komisja w składzie:, Urszula Dębska - Ciężobka - nauczyciel języka polskiego,
Emilia Nagórka i Piotr Łakomik – aktorzy Teatru Witkacego w Zakopanem.

Komisja przesłuchała 24 uczestników ze szkół podstawowych.
Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek :
1.Janusz Korczak - „Kajtuś Czarodziej „
2. Mark Twain - „ Książę i żebrak”
1.Krystyna Śmigielska - „Węszący Renifer czyli tydzień z ciocią Julią”

Oceniana była krótka recytacja tekstu z wybranej książki i rekwizyty oraz odpowiedź na trzy pytania po jednym z zakresu każdej lektury.
Komisja przyznała:
I miejsce – Katarzyna Wrzaszczak – Ludźmierz
Michał Zubek - Ludźmierz
Monika Schab - Ludźmierz

II miejsce – Szczęch Aniela - Krauszów

III miejsce - Głodziak Marcin - Klikuszowa
Wyróżnienia :
- Chryczyk Przemysław - Ostrowsko
- Ostwald Aleksandra - Ostrowsko
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy.

Gościem Gminnego Konkursu Czytelniczego była Krystyna Śmigielska autorka jednej z książek obowiązujących w konkursie. W przerwie konkursowej przeprowadziła spotkanie autorskie dla uczestników. W tym samym dniu pisarka zagościła w Szkole Podstawowej w Dursztynie gdzie spotkała się z uczniami tamtejszej szkoły. Pisarka wielokrotnie już gościła w naszej Gminie. Każde z tych spotkań cieszy się dużym zainteresowaniem i ma wpływ na popularyzację czytelnictwa książek wśród dzieci i młodzieży.