Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,894,999 Liczba wejść:111,052
stat4u

Napisz do nas

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie zorganizowała Gminny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Czytam, więc jestem i marzę”. Celem konkursu było zachęcenie młodych czytelników do sięgnięcia po tematycznie dostosowaną do ich wieku literaturę. Mieli oni za zadanie wybrać i przeczytać jedną z zamieszczonych w wykazie książkę, wymyślić i zredagować jej zakończenie bądź dodatkowy rozdział, w którym należało przedstawić dalsze losy bohaterów lektury a także wykonać projekt własnej okładki lub ilustracji wybranej prozy.

Podczas spotkania w bibliotece uczniowie klas 0-1 wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Dzieci dowiedziały się jakie zasady obowiązują w bibliotece, jak wypożyczyć książkę i jak wygląda praca  bibliotekarza. Następnie wysłuchały fragment książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.  Zadaniem uczniów było „rozwieszenie prania na sznurku”, dopasowanie par skarpetek, pokolorowanie i ułożenie nowych przygód uciekinierek. Zajęcia odbyły się w miłej i sympatycznej atmosferze, przy wielkim zaangażowaniu dzieci i pań wychowawczyń.

                                                                                          Waksmund, 21.06.2021 r.                                           

PROTOKÓŁ

Gminny Konkurs Czytelniczy „Czytam, więc jestem i marzę"  został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu   z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości : Łopuszna, Harklowa, Klikuszowa, Ostrowsko, Rogoźnik, Lasek, Krauszów, Ludźmierz, Gronków, Szlembark, Nowa Biała, Waksmund, Nowy Targ.

Po dłuższej przerwie została wznowiona działalność Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Ostrowsku. Seniorzy spotkali się kilka razy w bibliotece. Poruszali tematy związane z życiem codziennym oraz nawiązywali do ostatnio przeczytanych książek. Dzielili się spostrzeżeniami i rekomendowali kolejne lektury pozostałym, jak również wypożyczali następne woluminy.

Z okazji Dnia Strażaka, na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Nowej Białej, uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu ze Strażakami, podczas którego zaprezentowany został nowy wóz strażacki z pełnym wyposażeniem. Dzieci z uwagą wysłuchały prelekcji na temat zagrożeń pożarem, zachowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu człowieka a także udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą , chętnie zadawali pytania i trafnie odpowiadali prowadzącemu. Niespodzianką była możliwość przymierzenia munduru strażackiego.

 

REGULAMIN

GMINNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

„Czytam, więc jestem i marzę”

Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV, V, VI  szkół podstawowych.

2. Udział w konkursie polega na :

- przeczytaniu wybranej książki  z podanej listy,

- napisaniu innego zakończenia bądź dodatkowego rozdziału, w którym uczestnik konkursu     przedstawi dalsze losy bohaterów książki,

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WAKSMUNDZIE ORAZ JEJ FILIE

WZNAWIAJĄ DZIAŁALNOŚĆ OD 01.12.2020 R.

W BIBLIOTEKACH OBOWIĄZUJE LIMIT OSÓB, KTÓRE MOGĄ PRZEBYWAĆ TAM JEDNOCZEŚNIE.

DOKŁADNA ILOŚĆ OSÓB PODANA JEST PRZED WEJŚCIEM DO BIBLIOTEK.

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez premiera i  rekomendacją Biblioteki Narodowej

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie oraz jej filie będą zamknięte dla czytelników  od 07 listopada 2020 r. do 29 listopada 2020 r.

.

Strony