Z okazji Dnia Strażaka, na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Nowej Białej, uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu ze Strażakami, podczas którego zaprezentowany został nowy wóz strażacki z pełnym wyposażeniem. Dzieci z uwagą wysłuchały prelekcji na temat zagrożeń pożarem, zachowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu człowieka a także udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą , chętnie zadawali pytania i trafnie odpowiadali prowadzącemu. Niespodzianką była możliwość przymierzenia munduru strażackiego.

Biblioteka bardzo dziękuje panu Józefowi Hyła za profesjonalne przeprowadzenie prelekcji a pani wychowawczyni i uczniom za udział w spotkaniu. Zapraszamy do odwiedzin Biblioteki!