Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie po raz kolejny zorganizowała spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską. Uczestnikami spotkań byli czytelnicy bibliotek, uczniowie szkół podstawowych z Krauszowa i Pyzówki oraz przedszkolaki z Waksmunda.
W czasie spotkań autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości literackiej, o bohaterach swoich utworów, którymi przeważnie są dzieci. Podczas spotkań młodzi czytelnicy zadawali Autorce wiele pytań. Fragmenty książek czytała Pani Elżbieta Kożurno.
Książki Renaty Piątkowskiej pisane z dużym poczuciem humoru są niezwykle ciekawe.