1 czerwca dzieci mogły spędzić w Bibliotece Publicznej w Klikuszowej, która specjalnie dla nich zorganizowała kilka atrakcji. Najpierw został wyświetlony film pt. ,,Helen Keller" dla pierwszoklasistów i przedszkolaków. Helen była to amerykańska pisarka, która opublikowała autobiografię pt. ,,Historia mojego życia". Jako mała dziewczynka, mająca zaledwie 19 miesięcy, cierpiała przez 3 tygodnie na wysoką gorączkę, która spowodowała utratę jej słuchu i wzroku. Dzięki guwernantce Helen nauczyła się posługiwać alfabetem Braille'a, a także nauczyła się podstawowych czynność pielęgnacyjnych. Zasłynęła w ogromnego serca dla ludzi chorych, niosąc im wsparcie i dodając im otuchy w ciężkich chwilach.
Dzieci wzięły też udział w konkursie z wiedzy o tym filmie, który wygrał przedszkolak Tomek. Następnie 6-latki podzielone na cztery 4-osobowe grupy namalowały jeden obraz z filmu jako ilustrację do książki. Każde dziecko wylosowało sobie również prezent z okazji swojego święta. Później, o godz. 13:00 starsze dzieci obejrzały film pt. ,,August Rush - cudowne dziecko". Była to z kolei historia o utalentowanym muzycznie chłopcu, który poszukiwał swoich biologicznych rodziców. Udało mu się osiągnąć cel, dzięki sile muzyki, która ,,jest wszędzie, wystarczy ją tylko usłyszeć".