21 września 2012 r. w ramach XXII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej
w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie zagościli :
Stefan Jurkowski – poeta, krytyk literacki, publicysta, laureat wielu nagród literackich.
Krystyna Konecka – poetka. W dorobku ma liczne publikacje w prasie ogólnopolskiej oraz kilkanaście wystaw fotograficznych. Laureatka wielu nagród literackich.
Jolanta Nowak-Węklarowa – poetka, dziennikarka, pedagog i wychowawca wielu pokoleń młodzieży, laureatka wielu nagród literackich.
Elżbieta Musiał – poetka, eseistka, malarka. W dorobku ma 20 malarskich wystaw indywidualnych, m.in. w Warszawie, Sofii, Warnie, Moskwie, St. Petersburgu, Lubece.

Autorzy spotkali się z młodzieżą gimnazjalną Gimnazjum nr 1 w Krempachach. Podczas lekcji literackich zaprezentowali swoją twórczość oraz odpowiadali na pytania młodzieży.
Spotkanie z poezją i twórcą to jedna z cennych form popularyzacji współczesnej literatury polskiej.