W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie odbyło się spotkanie autorskie połączone z warsztatami scenariuszowymi. Gościem spotkania był Zbigniew Masternak
prozaik, dramaturg, autor scenariuszy filmowych. Jest on autorem m.in. książek „Chmurołap”, „Niech żyje wolność”, „Scyzoryk” należących do cyklu powieściowego pt. „Księstwo”.
Na podstawie tego cyklu w 2010 r. nakręcony został film w reżyserii Andrzeja Barańskiego pt. „Księstwo”.
W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie kl III gimnazjum z Waksmunda. Uczniowie mieli możliwość napisania scenariuszy, które zostały ocenione przez samego autora. Najlepszy scenariusz, który zdobył I miejsce napisała Mariola Dziedzic. Scenariusze Stoch Ani i Marty Niedźwieckiej uzyskały wyróżnienie.