21 marca Gminną Bibliotekę Publiczną w Waksmundzie odwiedził autor popularnych książek dla dzieci i młodzieży Andrzej Grabowski. Spotkania dla uczniów, czytelników bibliotek odbyły się w Morawczynie, Ostrowsku oraz w Krempachach.
Andrzej Grabowski prozaik, niezależny publicysta, autor licznych satyr, widowisk i wielu popularnych książek dla dzieci i młodzieży podczas tych spotkań podkreśla, że tylko książka najlepiej kształtuje i wzbogaca wyobraźnię młodego człowieka. „ Kto czyta ten ma marzenia, a kto dużo czyta ten potrafi te marzenia zrealizować „. Niezastąpioną rolę w promowaniu książki i zachęcaniu do czytania ma biblioteka.