Ewa Stadtmüller autorka książek dla dzieci ma na swoim koncie ponad 150 książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend.
Autorka w 2003 r. została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciela Przedszkolaka, a w 2008 r. za książkę „A–jak anioł” otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – Feniks 2008. Od 2010 r. jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY.
Spotkania z Ewą Stadtmüller dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków odbyły się w Krauszowie, Waksmundzie i Szlembarku. Podczas spotkań autorka opowiadała o swoich książkach, o tym jak one powstają i skąd się biorą nowe pomysły, jaką drogę musi przejść książka zanim dostanie się do bibliotek i czytelników. Bawiąc dzieci barwnymi i ciekawymi opowieściami, wskazywała na podstawowe prawdy i wartości. Odpowiadała też na liczne pytania uczestników spotkań.
Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek z autografem autorki.