Przez pierwsze dwa dni uczestnicy wakacji wzięli udział w warsztatach „Kto się bawi w teatr?”, które prowadziła Pani Ewa Stadtmüller, autorka książek dla dzieci, oraz w warsztatach „Wypisz, wymaluj”, prowadzonych przez Panią Ewę Stadtmüller oraz Pana Łukasza Zabdyra ilustratora i autora komiksów. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał od Pana Łukasza Zabdyra wykonany przez niego rysunek.
Podczas kolejnych dni dzieci i młodzież uczestniczyła w warsztatach plastycznych, które poprowadziła Pani Maria Wnęk. Tym razem uczestnicy malowali pejzaże naszej okolicy.
Podczas wakacyjnych spotkań nie mogło zabraknąć zabawy z książką. Ponadto dzieci i młodzież chętnie brała udział w różnego rodzaju zabawach integracyjnych i ruchowych, grach planszowych, wycieczce. Podczas spotkań można też było pograć w bilard i tenis.
Pogoda nie do końca dopisała, ale wakacyjne zajęcia udało się zakończyć przy grillu.
Wakacje w bibliotece i w świetlicy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a chętni mogli w przyjemny i twórczy sposób spędzić swój wolny czas.