Zajęcia odbywały się w każdy piątek. Uczestnicy brali udział w warsztatach plastycznych ,, Moje wakacyjne plany'' i ,, Moje najlepsze wspomnienia z wakacji''. Ponadto dzieci brały udział w licznych zabawach ruchowych. Były też rozmowy gadu- gadu o tematyce ,, jaką książkę na wakacje? '' - biblioteka podpowiadała co warto zabrać do wakacyjnego plecaka. W ostatni piątek wakacyjnych zajęć uczestnicy mieli za zadanie wykonać mapę Klikuszowe w zabawie wzięło udział 11 osób, oprócz tego dzieci zgodnie z hasłem
,, Kto zagadkę ładnie zgadnie tego nuda nie dopadnie'' dobrze bawiły się w grupach przy rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek i łamigłówek. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali szkolne upominki. Zajęcia wakacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem a dzieci mogły spędzić wesoło czas nie nudząc się.