Gośćmi ze Śląska były: Urszula Oślislok, Brygida Simka, Regina Sobik. Piszą one wiersze zarówno w języku literackim jak i w gwarze śląskiej, są też laureatkami wielu nagród.
Nasz region reprezentowali : Wanda Szado – Kudasik, Stanisława Szewczyk, Roman Dzioboń, Krzysztof Kokot, oraz debiutujące poetki : Maria Krzysztofek , Renata Lipkowska, Zofia Łukasz, Maria Wnęk.
Na spotkaniu obecny był Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch , oraz Maria Ligęza Radna Powiatu Nowotarskiego.
Reprezentowane wiersze w języku literackim, w gwarze śląskiej, podhalańskiej, spiskiej odznaczały się indywidualnością, bogactwem treści, refleksji, żartu.
Poetyckim prezentacjom towarzyszył występ młodej kapeli z Waksmunda.
Poezja, muzyka, łzy wzruszenia, śmiech to coś czego często nam brakuje w naszej szarej codzienności. Dlatego też takie spotkania warto organizować i brać w nich udział.