Dla chętnych, którzy wolny czas od zajęć szkolnych chcieli spędzić dobrze i wesoło, czekało wiele atrakcji. Każde spotkanie rozpoczynało się od przeczytania fragmentu książki oraz zabawy w teatr.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry towarzyskie tj. palce w pralce, tabu, wygibajtus. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem grali w kalambury. Podczas tegorocznych ferii przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne pod kierunkiem Marii Wnęk. Tym razem uczestnicy cieszyli się z pięknych pisanek, które własnoręcznie wykonali i staną się one ozdobą wielkanocnego stołu. W świetlicy codziennie odbywały się rozgrywki tenisa stołowego, inne gry świetlicowe, oraz układanie kostki Rubika. Wspólne spotkania, wspólne zabawy, wspólne czytanie ciekawej książki to nie stracony czas, ale czas, który nas wszystkich ubogacił.