Pisarka, Barbara Gawryluk, urodziła się, mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest tłumaczką i dziennikarką w Radiu Kraków. Od lat prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci i młodzieży pt. „ Książka na szóstkę”. Jest autorką kilku książek: „Dżok – legenda o psiej wierności”, „Kaktus, dobry pies”, „Kaktus, szukaj!”, „Przedszkolaki z ulicy Morelowej”, „W Zielonej Dolinie”. Potrafi świetnie nawiązać kontakt z dziećmi i zainteresować je swoją twórczością. Opowiada też ciekawie o pracy w radiu. Dzieci mogły posłuchać fragmentów z jej książek, kupić je i oczywiście otrzymać jej autograf. Barbara Gawryluk odwiedziła również Gminną Bibliotekę Publiczną w Łopusznej, w której w tym czasie odbywał się Gminny Konkurs Pięknego Czytania. W przerwie konkursu przeprowadziła krótkie spotkanie autorskie, a na zakończenie wręczyła nagrody laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu.