PONIEDZIAŁEK
Pierwszy dzień ferii zaczęliśmy bardzo malowniczo, bo ogłosiliśmy konkurs plastyczny z nagrodami pt.: „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”. Uczestnicy mieli za zadanie ukazać pracę służb ratunkowych i zagrożeń związanych z wezwaniem tych służb. Kto nie miał pomysłu co i jak namalować, mógł skorzystać z książeczek pokazujących pracę straży pożarnej, policji, karetki, GOPR-u, TOPR-u, wojska czy straży miejskiej.
WTOREK
Drugi dzień naszych spotkań upłynął pod hasłem „Faworkowo – koktajlowo ” – czyli ostatkowe szaleństwo. W tym dniu robienie faworków i owocowo-warzywnych soków, dzięki książkom kucharskim, nie miało przed nami żadnych tajemnic. Zarówno wykonanie, jak i smakowanie tych pyszności wzbudzało wiele emocji.
ŚRODA
„Sowy , koty i inne psoty ” – tworzenie pluszaków za pomocą kleju, igły ,nitki i maszyny do szycia było nie lada wyzwaniem. Jednak uczestnicy warsztatów pokonali trudności i powstały piękne pluszaki-maskotki. Tutaj nieocenioną pomoc przyniosła nam pani Justyna, której pięknie dziękujemy za szycie.
CZWARTEK
Sprzyjająca aura pozwoliła na białe szaleństwo: zabawy na śniegu, zjazdy na byle czym, lepienie bałwana a nawet na zbudowanie igloo.
PIĄTEK
Wizyta w drukarni GRAPHO przybliżyła nam zawiłości związane z sitodrukiem. Uczestnicy dowiedzieli się jak się robi nadruki na koszulkach, kubkach czy innych powierzchniach, np. na szkle czy metalu. Dziękujemy właścicielom drukarni za praktyczną lekcję i bezinteresowne poświęcenie dla nas swojego czasu.
SOBOTA
Podczas „Dnia  Języka Ojczystego” odbyła się lekcja biblioteczna przygotowana przez panią Magdę. Była to lekcja pełna rebusów, zagadek, ciekawostek, ćwiczeń i zadań oraz pułapek językowych, z których uczestnicy dzielnie wybrnęli dzięki słownikom, leksykonom i encyklopediom. Pragniemy serdecznie podziękować pani Magdzie za wspólną naukę.
Na zakończenie każdy uczestnik wspólnych zabaw otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę.
Zajęcia odbyły się w pierwszym tygodniu ferii w siedzibie stowarzyszenia.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.