W dniu 18.11.2015 r. odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i czytelnicy Bibliotek Publicznych z następujących miejscowości : Gronków, Harklowa, Klikuszowa, Krauszów, Lasek, Ludźmierz, Morawczyna, Nowa Biała, Obidowa, Ostrowsko, Pyzówka, Rogoźnik, Krempachy.
Komisja w składzie : Emilia Nagórka - Łakomik, Piotr Łakomik, Lucyna Czubernat, Urszula Dębska- Ciężobka.
Komisja przesłuchała 31 uczestników ze szkół podstawowych i 9 uczestników z gimnazjów.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.
Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, gra ze słuchaczem, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie.
Komisja wyłoniła laureatów :
Kategoria I - klasy I-III (szkoły podstawowe) :
Mistrz czytania – Kacper Maniowszczak (Harklowa)
Wyróżnienia – Mateusz Pęksa (Krauszów)
- Amelia Szeliga (Obidowa)
Kategoria II – klasy IV –VI :
Mistrz czytania – Samanta Kwak (Krauszów)
Wyróżnienia - Paulina Wróbel (Obidowa)
- Anna Kuraś (Waksmund)
Kategoria III (gimnazja) :
Mistrz czytania – Sylwia Niemiec (Waksmund)
Wyróżnienia - Bożena Goleniowski (Krempachy)
- Dawid Brynkus (Klikuszowa)
Laureatom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom, nauczycielom, bibliotekarzom, rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.