Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Gronków, Krauszów, Lasek, Obidowa, Ostrowsko, Pyzówka, Waksmund.
Komisja przesłuchała 13 uczestników ze szkół podstawowych.
Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek
1. Lindgren A. – „Pippi Pończoszanka”
2. Sienkiewicz H. – „W pustyni i w puszczy”
3. Klamerus R. – „Tami z Krainy Pięknych Koni”
Oceniana była odpowiedź na trzy pytania oraz krótka recytacja tekstu z wybranej książki i rekwizyty.
Komisja przyznała:
I miejsce – Paulina Wróbel (Obidowa)
II miejsce – Marta Bachleda (Lasek)
III miejsce – Samanta Kwak (Krauszów)
Anna Kuraś (Waksmund)

WYRÓŻNIENIA:
Andrzej Ciężobka (Ostrowsko)
Edyta Mrożek (Pyzówka)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy. Gościem konkursu była autorka jednej z książek obowiązujących w konkursie Pani Renata Klamerus, która podczas przerwy przeprowadziła krótkie spotkanie autorskie.
Laureatom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom, nauczycielom, opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.