Na spotkanie z pisarką, dziennikarką Radia Kraków przyszli uczniowie kl. O-III Szkoły Podstawowej w Gronkowie, czytelnicy biblioteki. Uczestnicy spotkania z ogromnym zainteresowaniem słuchali fragmentów jej książek, jak również opowiadania o głównych bohaterach. Dowiedzieli się także, że fikcyjni bohaterowie utworów to postacie, wyjęte z naszej rzeczywistości. Przykładem jest Dżok - pies, którego pomnik znajduje się w Krakowie, a historia opisana w książce "Dżok - historia o psiej wierności" jest oparta na faktach autentycznych.