W Bibliotece Publicznej w Ostrowsku dzieci mogły obejrzeć m.in. ekranizacje filmowe takich książek jak: ,,Wakacje Mikołajka”, ,,Tajemnica Rajskiego Wzgórza”, czy ,,Most do Terabithii”. Uczestnicy wzięli t udział w konkursie ze znajomości książek, w których głównym bohaterem był pies.
Z kolei w Bibliotece Publicznej w Harklowej można było poznać postacie z filmów ,,Planeta skarbów” oraz ,,Balto”, a także prześledzić losy Sary – małej księżniczki. Dzieci bardzo chętnie wykonywały ilustracje do obejrzanych filmów.
Ponadto 21 dzieci z Harklowej korzystając z platformy FunEnglish, rozpoczęło kurs języka angielskiego. W dalszym ciągu można się jeszcze zapisać i przez zabawę uczyć się słówek i konwersacji z obcym języku.
Wiele rodzin zaangażowało się także w II edycję ,,Gry wiejskiej”, której celem jest poznanie historii i walorów wsi Harklowa. Uczestnicy mają za zadanie wypełnić karty z 13-toma zadaniami, m.in. sfotografować kapliczkę, napisać opowiadanie z tajemnicą w tle, wykonać plakat informacyjny dla turystów, pożyczyć książkę z ciekawym tytułem i uzasadnić swój wybór. Skompletowane prace można składać w bibliotece do 9 września 2016r.