W Bibliotece Publicznej w Lasku podczas spotkań uczestnicy grali w różne gry planszowe, zabawy ruchowe, kalambury, rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki. Bawili się i rywalizowali z podziałem na grupy w takich konkurencjach jak: - zabawa rzutna ,, piłka parzy’’, ,,berek-sygnał’’, ,,toczenie piłek’’, ,,pociąg’’, ,, bieg kelnera’’ i ,, bieg po rzeczy’’. Rywalizacja była zacięta, ale wszyscy doskonale się bawili.

Na zakończenie zajęć rozwiązywano test wiedzy o książce, w którym trzeba było wykazać się znajomością treści wielu lektur i baśni. Ponadto uczestnicy w grupach tworzyli prace plastyczne – kolaż, na którym każda drużyna wykonała dwie wylosowane postacie z bajek. Prace były bardzo ładne.
Biblioteka ogłosiła konkurs na ,, plakat biblioteki’’.
Z kolei w Bibliotece Publicznej w Klikuszowej podczas zajęć uczestnicy mogli zagrać w gry planszowe i wziąć udział w zabawach z książką, gdzie drużyny w grupach walczyły o punkty. Trzeba było się wykazać znajomości wielu tytułów bajek, baśni, legend. Ponadto układano puzzle na czas, grano w skojarzenia, zagadki, zgadywanki oraz kalambury.
Na końcu można było się wykazać plastycznymi umiejętnościami wykonując przeróżne postacie z kolorowych kulek.
Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy do częstych odwiedzin bibliotek.