Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z miejscowości: Harklowa, Krauszów, Ludźmierz, Morawczyna, Nowa Biała, Ostrowsko, Pyzówka, Łopuszna, Krempachy, Klikuszowa, Waksmund. Finał poprzedziły szkolne eliminacje. Ich zwycięzcy zmierzyli się z rówieśnikami z innych miejscowości, podczas finału w Łopusznej.
W finale wzięło udział 27 uczestników – 23 ze szkół podstawowych, czterech z gimnazjów. Ich występy oceniała komisja w składzie: Lucyna Czubernat - instruktor ds. bibliotek Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Lucyna Kość - emerytowany nauczyciel języka polskiego oraz Krzysztof Wnuk – aktor Teatru Witkacego w Zakopanem. Uczniowie zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek. Ocenie podlegała: dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, gra ze słuchaczem, emocjonalne podejście do czytanego tekstu i uzdolnienia aktorskie.
Komisja wyłoniła następujących laureatów – oto oni:

Kategoria - klasy I-III (szkoły podstawowe):

Mistrz czytania - Dominika Sąder (Szkoła Podstawowa w Krauszowie – kl. III)
Wyróżnienia - Bożena Goleniowski (Szkoła Podstawowa w Harklowej – kl. II)
Maciej Kowalczyk (Szkoła Podstawowa w Łopusznej – kl. III)

Kategoria II – klasy IV-VI:

Mistrz czytania – Karolina Szewczyk (Szkoła Podstawowa w Pyzówce – kl. VI)
Wyróżnienia – Katarzyna Radecka (Szkoła Podstawowa w Klikuszowej – kl. VI)
Joanna Durka (Szkoła Podstawowa w Ostrowsku – kl. VI)

Kategoria III (gimnazja):

Mistrz czytania - Martyna Krawiec (Gimnazjum w Krempachach – kl. II)
Wyróżnienia - Lucyna Łojas (Gimnazjum w Krempachach – kl. III)