. Współpracując ze szkołą podstawową, z pomocą p. Moniki, dzieci mogły zagrać w chińczyka, ,,5 sekund", ,,kółko i krzyżyk", ,,państwa-miasta", a także zająć się twórczym malowaniem. Nie zabrakło też zabaw ruchowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne, podczas których lepione były pierogi. Na wspólnych spotkaniach nie mogło zabraknąć ciekawej książki. Był też czas na naukę języka angielskiego na platformie FunEnglish.
Z kolei w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku uczestnicy wspólnie czytali książki. Biblioteka zaoferowała m.in. zapoznanie się z przygodami Mikołaja, poznanie sekretnego życia zwierzaków domowych. Bajka o psie Charlim uczy, że w życiu warto być dobrym i czekać na niebiańską nagrodę. Z kolei perypetie życiowe małego pluszczaka i grimpa pokazują cechy prawdziwej przyjaźni.