W dniu 28 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie gościła Andrzeja Grabowskiego autora książek dla dzieci, Kawalera Orderu Uśmiechu, laureata wielu ogólnopolskich konkursów literackich w dziedzinie poezji, prozy, satyry. Spotkania dla uczniów szkół podstawowych odbyły się w Gronkowie oraz w Waksmundzie. Podczas spotkań autor opowiadał o swoim warsztacie literackim i o tym skąd biorą się pomysły na nową książkę. W Waksmundzie podczas spotkania z najmłodszymi czytelnikami pisarz zaprezentował książkę pt. „Przygody Skrzata Wiercipiętka”. Książka ta doczekała się wielu wydań i wielu tłumaczeń, m. in. na język wietnamski, angielski, włoski, czeski.
„Powiedz co przeczytałeś w dzieciństwie, a powiem ci jakim jesteś człowiekiem”, to powiedzenie autora wielokrotnie powtarzane zabrzmiało i podczas tych spotkań. Niestrudzony propagator czytania, zachęcał do częstego sięgania po książkę, dzięki której świat staje się piękniejszy, a dziecięca wyobraźnia rozwija się, Barwnie i z humorem i w ciepły sposób opowiadał o magii jaki roztacza świat literatury, o przyjaźni z książką o swoich podróżach. Mówił o potędze marzeń i sile wyobraźni, której fundamentem są przede wszystkim lektury dzieciństwa.