Wzięli w niej udział uczniowie z klas I-VI oraz dzieci z zerówki. Uczestnicy podzieleni na cztery grupy wzięli udział w warsztatach plastycznych „Ja i moja bajka”. Odbył się także pokaz multimedialny na temat dziejów książki, po którym wywiązała się wspólna dyskusja. Nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Podczas spotkania fragmenty książek czytała Pani Patrycja Chmielak pracownik „Domu Książki” w Nowym Targu. Najmłodsi uczestnicy wysłuchali opowieści o ,,Kogutku Ziutku i Pieniach", grupa średnia usłyszała kilka legend z całej Polski, a najstarsi wsłuchali się z opowiadania o Nesce i ,,Książniczkach" oraz o ,,Historii Żywych Ksiąg". Uczniowie z klas V i VI rywalizowali ze sobą o nagrodę wiernego słuchacza. Odbyła się również rywalizacja sportowa. Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, zwycięzcy dyplomy i książki, a dzieci z zerówki baloniki. Biblioteka serdecznie dziękuje nauczycielom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację akcji.