29 września 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Harklowej odbyło się spotkanie autorskie z panią Stanisławą Szewczyk, pisarką i założycielką zespołu góralskiego. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VII miejscowej szkoły podstawowej. Wysłuchali czytanych przez autorkę wierszy, poznali historię prowadzonego przez nią zespołu, a także zaznajomili się z zapomnianymi współcześnie dziecięcymi zabawami.

Oprócz powyższego miało również miejsce rozdanie nagród laureatom konkursu „Gra wiejska”, co stanowiło zwieńczenie dwumiesięcznych zmagań uczestników. Warto w tym miejscu podkreślić, iż jakość wykonanych przez uczniów prac konkursowych niewątpliwie zasługuje na duże uznanie.

Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie Radzie Sołeckiej i Sołtysowi wsi Harklowa za ufundowanie pięknych nagród.