W dniach 4 i 5 grudnia 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie gościła Wiesława Drabika autora pięknie ilustrowanych, pouczających i pełnych humoru bajeczek  dla dzieci. Najbardziej znane to m. in. : „Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Kocie łakocie”, książki z serii „Czytam z tatą” i „Zostań mistrzem”. Niektóre z jego książek pokazano  na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Były one również prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki",  można je  też znaleźć na Targach Książki w Krakowie.

Spotkania autorskie odbyły się  w Szlembarku, Nowej Białej, , Lasku, Ludźmierzu, Pyzówce      i w Waksmundzie. Uczestniczyły w nich dzieci z klas 0-III i przedszkolaki.

Autor czytał  zabawne fragmenty swoich książek, zadawał pytania dotyczące znajomości bajek i zachęcał uczestników do odgadywania rymów. Dzieci, którym udało się  udzielić odpowiedzi wyróżnione zostały drobnymi upominkami, a  najaktywniejsi otrzymali nagrody książkowe z dedykacją.

Pod koniec spotkania uczestnicy mogli zakupić książeczki  z autografem autora.