W dniach od 12 do 16 lutego 2018 roku w GBP w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie oraz w Świetlicy Wiejskiej w Waksmundzie odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Ferie z książką i nie tylko…”. W czasie tych spotkań młodzi uczestnicy mieli wiele różnorodnych atrakcji, poczynając od słuchania fragmentów książki czytanej przez pracowników biblioteki, przez samodzielne czytanie, gry planszowe, kalambury, bilard i tenis, po wspaniałą wycieczkę edukacyjną do GOK-u w Łopusznej w celu uczestniczenia w warsztatach „Cudeńka ze siana”. Znakomite spędzenie wolnego czasu zagwarantowała też pani Kamila Wieczorek, która przeprowadziła z dziećmi ciekawe i pouczające zajęcia geograficzne – a także pani Maria Wnęk, realizująca warsztaty plastyczne, w czasie których uczniowie mieli okazję zaprezentować swój talent malarski. Nie zabrakło też gier ruchowych, jak również zajęć kulinarnych, podczas których dzieci przygotowywały różnorakie smakołyki.

Za wspólnie spędzone chwile serdecznie dziękujemy i zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki.