Tegoroczna oferta Biblioteki Publicznej w Ostrowsku koncentrowała się na poznaniu sylwetek i losów bohaterów książki  pt. „Kraina nieczytania”. Uczestnicy, zafascynowani  wysłuchaną historią, wykonali plakat promujący zalety  książki.

Ponadto w ramach zajęć pod hasłem ,,Eksperci programowania” klasa I, pracując na matach edukacyjnych, uczyła się podstaw programowania. Z kolei klasa III pracowała ze słownikami i encyklopediami, porządkując  według alfabetu wybrane słowa i segregując je w odpowiednich tomach.

Uczestnikom zajęć w Bibliotece Publicznej w Harklowej przybliżono postacie Lassiego i Mai – bohaterów książki zatytułowanej „Tajemnica biblioteki”. Czytelnicy w oparciu o treść utworu projektowali odznaki Super Detektywa.

Dodatkowo dla każdego odwiedzającego bibliotekę nie zabrakło świetnej zabawy przy grach planszowych, układaniu klocków Lego, malowaniu oraz zagadkach literackich