W dniu 21 marca 2018 roku, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogoźniku i Szkoły Podstawowej w Harklowej wzięli udział w spotkaniu autorskim z Andrzejem Grabowskim. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, że jest on znakomitym poetą, prozaikiem i dziennikarzem, jak również twórcą wielu widowisk scenicznych. Z zaciekawieniem słuchały, jak opowiadał, co jest jego pasją i czym się interesuje. W sposób szczególny wybrzmiała z jego strony informacja, że rola książki w życiu każdego człowieka jest bardzo istotna. Prezentował fragmenty niektórych swoich utworów, rozśmieszając słuchaczy różnymi anegdotami. Oprócz tego odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Na zakończenie można było zakupić książki z dedykacją autora.

Dziękujemy dyrektorom szkół i nauczycielom za umożliwienie przeprowadzenia spotkań, a dzieci zachęcamy do sięgania po książki, które czekają w naszych bibliotekach.