W dniu 16.05.2018 r. odbył się XII Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”.

Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie  szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Gronków, Nowa Biała, Harklowa, Pyzówka, Dursztyn, Ludźmierz, Klikuszowa, Ostrowsko, Waksmund.

Komisja w składzie:

Emilia Nagórka -Łakomik i Piotr Łakomik – aktorzy Teatru Witkacego, Lucyna Czubernat – instruktor  powiatowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Elżbieta Radecka – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łapszach Niżnych

Komisja przesłuchała 24  uczestników  ze szkół podstawowych.

Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek

1. Burnett F. – „Mały lord”,
  2. Żukrowski W. – „Porwanie w Tiutiurlistanie”
  3. Landau I. – „Jeden Michał sto kłopotów”

Oceniana była  odpowiedź na trzy pytania oraz krótkie przedstawienie najciekawszej sceny z   wybranej książki   i rekwizyty.

Komisja przyznała:

I miejsce – Michał Kaczmarczyk (Dursztyn)

Aneta Łętowska (Dursztyn)

II miejsce – Amelia Patla (Ludźmierz)

III  miejsce – Aleksandra Kurek (Waksmund)

WYRÓŻNIENIA:

Alicja Szeliga (Pyzówka)

Kinga Waniczek (Dursztyn)

Jan Jachymiak (Ludźmierz)

Andrzej Ciężobka (Ostrowsko)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy.

Laureatom gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.