W dniach od 16 do 27 lipca 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Klikuszowej oraz w Bibliotece Publicznej w Lasku odbyły się coroczne zajęcia pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko…”. W ich trakcie dzieci w ramach spotkania z żywym słowem wysłuchały opowiadań Liliany Bardijewskiej pt. „O czym szumią muszle”, „Bezpieczne dzieciaki”, a także „Jak być eko”. Podejmowały również próbę samodzielnego głośnego czytania, ćwicząc w ten sposób dykcję i płynność przekazu. Następnie snuły opowieści o swoich wymarzonych wakacjach, wyraźnie akcentując tak istotne kwestie, jak sposób zachowania się w lesie, w mieście czy też nad kąpieliskiem. W czasie tych spotkań nie zabrakło też  takich atrakcji, jak gry planszowe, zajęcia plastyczne, no i oczywiście uwielbiane przez nie kalambury.

Dziękując za radość ze wspólnie spędzonych chwil, zapraszamy do udziału w przyszłorocznych „Wakacjach z książką i nie tylko…”oraz do odwiedzania naszych bibliotek.