Co łączy Jana Brzechwę ze sztuką op-art? Jak można wykorzystać paski papieru? Czy planszówki wywołują u graczy emocje? Na te i wiele innych pytań znaleźli odpowiedź uczestniczący w inicjatywie pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko… czytelnicy Biblioteki Publicznej w Rogoźniku. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy poznali sztukę op-art. Przed przystąpieniem do tworzenia artystycznych dzieł wysłuchali wierszy autorstwa Jana Brzechwy ze zbioru „Zoo”. I właśnie z połączenia poetyckich inspiracji ze sztuką powstało op-artowskie „Zoo”. Następnie dzieci wykonywały przeplatanki z kolorowych pasków papieru. Chociaż każdy robił to samo, nie było dwóch takich samych prac. Efekt końcowy zachwycić mógł niejednego czytelnika. Kolejne zajęcia to czas gier planszowych i ruchowych. Także i tutaj nie zabrakło emocji, wywołanych intensywnym kibicowaniem. Dalej miało miejsce malarstwo na folii i na papierze. Tematem prac były „Madonny Polskie”. Doskonałą inspirację powyższego stanowiła książka Konrada Kazimierza Czaplińskiego pt. „Koronowane Madonny Polskie” ze szczególnym uwzględnieniem zamieszczonych w niej przepięknych fotografii. W czasie ostatniego spotkania odbyły się warsztaty kulinarne. Młodzież wykonywała fantazyjne owocowe koktajle. Największą przy tej inicjatywie atrakcją była degustacja własnoręcznie przyrządzonego przysmaku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i miło spędzony lipcowy czas. Słowa wdzięczności pragniemy skierować przede wszystkim do rodziców i opiekunów, których czynne zaangażowanie stanowiło nieocenioną pomoc i było wyrazem umiejętnego jednoczenia się pokolenia starszego z młodszym.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki.