Dnia 1 sierpnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Klikuszowej odbyło się spotkanie autorskie z Janem Żółtkiem, znakomitym pisarzem i poetą, który od 25 lat przebywa za granicą. Twórca prezentował swoje najnowsze dzieło, a mianowicie książkę zatytułowaną „Jo haw w Hamaryce”. To pełna nostalgii pozycja, zawierająca wiersze i wspomnienia autora z okresu jego dzieciństwa, a także wydarzenia z życia rodziców i dziadków Jana Żółtka. Pisząc częściowo gwarą, a częściowo językiem literackim, w niebanalny sposób ukazał piękno podhalańskiej wsi, nie kryjąc przy tym umiłowania do swojej małej ojczyzny, jak również rodzimej podhalańskiej kultury. W czasie spotkania uczestnicy mieli możliwość zapytać pisarza o genezę jego dzieła, a także o warsztat pracy. Na koniec zaś mogli zakupić egzemplarz wraz z autografem. Całość upłynęła w serdecznej, życzliwej atmosferze.